Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali piť pivo

subpage-img

Pivo všetci z nás dobre poznáme. Ide o alkoholický nápoj, ktorý zvyčajne pijeme ku konkrétnym jedlám. Platí to zvlášť pre ľudí v Európe. Pivo má vyšší obsah bielkovín a vitamínov skupiny B ako víno. Množstvo antioxidantov je porovnateľné s vínom. Chmeľ, jedna z hlavných zložiek piva, je nadmieru bohatým zdrojom flavonoidov, ktoré sú veľmi silnými antioxidantami. Je dobré tiež vedieť, že pivo je extrémne dobrým zdrojom minerálov, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri niekoľkých metabolických procesoch.Keď sa pivo pije v primeranom množstve, bez pochýb prispieva k posilneniu vášho zdravia a to hneď vo viacerých smeroch. V dnešnom článku vám prezradíme 10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali piť pivo.

Chráni obličky

Pivo dokáže udržiavať vaše obličky zdravé. Súčasná štúdia ukázala, že pivo má na obličky vskutku blahodarné účinky. V skutočnosti, jediná fľaša piva (alebo jedno čapované pivo) znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40 percent. 

Znižuje cholesterol

Pivo tiež dokáže znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Rozpustná vláknina nachádzajúca sa v pive výrazne znižuje LDL cholesterol, teda ten zlý cholesterol.

Dodáva vitamíny skupiny B

Pivo zvyšuje hladinu vitamínov skupiny B v tele. Podľa expertov, tento nápoj obsahuje niekoľko dôležitých vitamínov skupiny B, ako sú B1, B2, B6 a B12.

Výskumy tiež ukazujú, že konzumenti piva majú až o 30% vyššiu hladinu vitamínu B6 než ľudia, ktorí ho nepijú. V porovnaní s konzumentov vína, je táto hladina až dvojnásobná! Nezabúdajte tiež na to (hlavne vegetariáni), že pivo je výdatným zdrojom nepostrádateľného vitamínu B12.

Posilňuje kosti, predchádza osteoporóze

Pivo pre silné kosti!

Áno, štúdie potvrdzujú, že zvýšený obsah kremíka v pive účinne prispieva k lepšej hustote kostí a predchádza tak osteoporóze.

Odstraňuje nespavosť

Pivo skvele funguje proti nespavosti.

Za tento svoj účinok vďačí látkam laktoflavín a kyseline nikotínovej, ktoré sa obe v pive hojne vyskytujú a dokážu podporovať zdravý spánok.

Znižuje riziko srdcového infarktu

Je dokázané, že pivo znižuje riziko srdcového infarktu.

Podľa expertov, konzumenti piva majú o 40% až 60% nižšie riziko srdcového infarktu v porovnaní s ľuďmi, ktorí ho nepijú.

Znižuje riziko krvných zrazenín

Pivo je tiež skvelé pri predchádzaní vzniku nebezpečných krvných zrazenín. Odborníci tvrdia, že pivo obsahuje účinné látky, ktoré bránia vytváraniu krvných zrazenín. Tie totiž môžu viesť k trombózam spôsobujúcich mozgovú mŕtvicu alebo iných vážnych zdravotných komplikácií.

Zlepšuje pamäť

Experti poukazujú na to, že pivo má potenciál zvyšovať kapacitu vašej pamäti. Nedávna štúdia ukázala, že konzumenti piva vykazujú oveľa nižšie riziko Alzheimerovej choroby a demencie ako tí, čo pivo nikdy nepijú.

Redukuje stres

Tento nápoj vám zaručene pomôže bojovať so stresom.

Skupina vedcov z Univerzity v Montreale zistila, že už 2 poháre piva denne (2 x 2,5 dcl) dokážu znížiť stres a pocity úzkosti v zamestnaní. Samozrejme, treba ho piť až po pracovnej dobe, nie pred alebo počas nej.

Zlepšuje kvalitu pokožky

Posledným, ale o nič menej dôležitým prínosom pitia piva, je jeho vplyv na pokožku, ktorú robí vzhľadovo mladšiu a krajšiu. Odborníci potvrdzujú, že niektoré vitamíny v pive dokážu regenerovať pokožku a majú navyše vplyv aj na jej pigmentáciu. S pivom sa vaša pokožka stáva hladšou a hebkejšou.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

PRIESKUM: Požiadavku očkovania od svojich zamestnancov zvažuje len 8 % zamestnávateľov

Nezvyčajná záchranná akcia: Policajti ratovali dieťa zaseknuté v hračke

Dôležité veci, na ktoré občas zabúda pri výchove každý rodič. Toto je 7 rozdielov medzi bežným a múdrym rodičom!

Nezadržujte pocit na malú! Zadržiavanie moču môže priniesť mnoho zdravotných komplikácií

Nevinnosť alebo úprimnosť? Týchto 17 darčekov vás presvedčí, že s deťmi je najväčšia sranda