Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

5 vecí, ktoré robia deti šťastnými

subpage-img
Detský svet je často veľmi naivný, milý a ešte takpovediac reálnym svetom nepoznačený. Preto sú činnosti a predmety ktoré majú deti radi často od tých našich dospeláckych úplne iné.

Posvietili sme si na 5 z nich.

1.      Sú šťastné, keď sú s blízkymi.

Toto sa samozrejme od nás až tak nelíši, avšak oni skutočne sledujú len jedno. Stráviť čo najdlhší čas so svojimi milovanými a to len tak, bez akýchkoľvek otázok, bez akýchkoľvek podmienok. Najšťastnejšie sú, keď sa v rodinnom kruhu vytvárajú krásne zážitky a skvelé spomienky, na ktoré sa dá myslieť celý život. V kruhu rodiny sa cítia bezpečne.

2.      Sú šťastné, keď im niečo ide a niečo nové sa naučia.

Nie je lepší pocit zadosťučinenia a radosti, ako keď sa deti naučia niečo nové. Keď im ide látka z matematiky, s ktorou už zdanlivo prehrali boj. Alebo keď sa naučia fyzikálny zákon naspamäť, ktorému možno ani tak nerozumejú. A keď sa konečne naučia plávať alebo bicyklovať po prvý krát so svojimi rodičmi, iskrička šťastia v ich očiach je na nezaplatenie.

3.      Len tak sa hrať!

Azda najlepšia časť detského života, ku ktorej by sa možno nejeden dospelák rád vrátil. Len tak si vyfarbovať omaľovánku alebo sa ísť šantiť na dvor s kamarátmi, lepšie využitie voľného času nepoznám.


4.      Z chuti si zatancovať

To je azda pocit, ktorý poznáme všetci a nielen deti. Niekedy to na nás spontánne príde a tančeku sa nevyhneme. Či už sami vo svojej izbe alebo v kruhu priateľov.


5.      Dať si obľúbené jedlo

Isto ste si všimli, že keď sa napríklad malé bábätká napapajú sú krásne spokojné, tichučké a nič im nechýba. To nás sprevádza celý život a v každom veku.


Foto: Pixabay.com

 

Autor: Katarína V. 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Dojčenská kolika

Ovčie kiahne (Varicella)

Detská izba- najobľúbenejší priestor, v ktorom vyrastáme

Otecko si na česanie dcérky vymyslel skutočne kreatívny spôsob, aký by Vám ani vo sne nenapadol

Vyskúšate bilinguálnu výchovu?