Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Ako na zdravé detské zuby?

subpage-img

Zdravé a krásne zuby sú prednosťou, ktorá posúva úsmev a celkový vzhľad na vyššiu úroveň, nehovoriac o zdravotných problémoch, ktoré môže problematický a pokazený chrup spôsobiť. Ešte aj dnes však mnohí rodičia zanedbávajú starostlivosť o zúbky svojich detí. Pre zdravý chrup sú pritom mliečne zuby dôležitejšie, ako ste si mohli myslieť. Okrem toho, že pripravujú miesto pre trvalý chrup, majú vplyv na vývoj sánky a čeľuste.Ako sa správne starať o detské zuby? Treba čistiť aj prvé prerezané zuby u batoliat? Je cumeľ pre správny vývoj zubov vhodný? Kedy prvýkrát navštíviť zubára? Akú pastu použiť? Musí detská zubná kefka spĺňať nejaké kritériá? Na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete odpovede počas Dňa ústneho zdravia 26.9. v Inchebe.

Dopoludnie bude venované deťom z materských a základných škôl, ktoré výstavu prídu v rámci vyučovania so svojimi pedagógmi. Hravou formou sa dozvedia, prečo je dôležité správne si umývať zúbky. Okrem toho sa môžu zabaviť pri rôznych súťažiach a získať pekné darčeky.

Od 14 h. sú v Inchebe vítaní rodičia či starí rodičia s deťmi a vnúčatami. Študenti odboru zubného lekárstva im poskytnú poradenstvo a názorne ukážu, ako čistiť a starať sa o zuby.

Podujatie venované starostlivosti o ústne zdravie detí, ktoré pripravuje Slovenská komora zubných lekárov spolu so svojimi partnermi, je sprievodným podujatím výstavy Slovenské dentálne dni (25.-27.9.2014). Jediná výstava tohto druhu na Slovensku je určená nielen odbornej verejnosti, ale každému, kto sa chce správne starať o svoj chrup. Návštevníci na výstave nájdu najdôležitejšie pomôcky pre dennú hygienu a zdravie ústnej dutiny, a to za veľmi priaznivé ceny.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Leto pokračuje a s ním aj tábory financované zo dňa narcisov

Nadácia pre deti Slovenska vyhlásila 15. ročník Grantového programu Hodina deťom

Občianske združenie MAMILA otvára na jeseň dva nové kurzy

Svetový deň proti rakovine

Väčšina rodičov pozná dobre svoje deti