Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Ako si ustelieme, tak budeme aj spať!

subpage-img

Doprajme svojmu telu pokojný spánok

Základom spokojného života a kvalitného fungovania je bezpochyby zdravý spánok. Dôležitou súčasťou zdravého spánku je kvalitná posteľ. Starostlivo vybrané postele nás môžu zbaviť zlého spánku a regenerovať naše fyzické aj psychické sily. Mali by sme si uvedomiť, že kúpa postele je dlhodobejšou investíciou, a preto by sme jej výber nemali podceňovať. Do úvahy treba brať viacero faktorov, nielen dizajn, materiál a rozmery postele, ale najmä kvalitu matracu a roštu. 

Tipy a rady ako vybrať správnu posteľ

Prvým faktorom pri výbere postele je jej materiál. Cenovo výhodnejšími a pomerne lacnými sú postele vyrobené z drevotriesky a plastových komponentov. Nevýhodou je však nízka kvalita a po nejakom čase sa zvyknú rozpadávať a nepríjemne vŕzgať. To by sa kvalitnej posteli stať nemalo! A takou je napr. drevená, kovová alebo čalúnená posteľ. Samozrejme, aj kvalitné postele majú svoje nedostatky, ako napr. vyššiu hmotnosť v prípade drevenej postele,  kovová posteľ je drahšia a tiež môže občas vŕzgať a čalúnená posteľ sa niekedy ťažšie čistí. Tieto mínusy však hravo prebijú plusy, a preto by sme sa mali obzerať po kvalitných posteliach. Rozmer postele je tiež veľmi dôležitým faktorom. Aby bola posteľ pohodlná, musí byť dostatočne veľká a mať optimálnu dĺžku, v prípade manželskej postele sa odporúča 180 až 200 cm. Ideálnou voľbou je posteľ s čelom a bočnicami, ktoré tvoria rám postele a v ňom sú uložené rošty a matrace

Nepodceňujme dôležitosť roštov

Niekedy sa príliš sústredíme na samotnú posteľ a význam matracu či roštu odsúvame do úzadia. Faktom však je, že rošty sú veľmi podstatnou súčasťou postele. Ich úlohou je zabezpečiť nášmu telu maximálne pohodlie. Rozlišujeme dva základné typy roštov: lamelové a pevné. Pevné rošty sú lacnejšou záležitosťou a väčšinou sú neoddeliteľnou súčasťou postelí.  Ak máte vyššie nároky na rošt, tak správnou voľbou sú pre Vás lamelové rošty, ktoré sú mäkšie, ohybnejšie a lepšie sa prispôsobia Vášmu telu.

(Ukulele/PR)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Varenie doma, aké koreniny sa hodia do jedál?

Ako v pivnici získať čo najviac miesta?

Najlepšie spoločenské hry, s ktorými nehrozí nuda

Polemika okolo sexi bielizne: Tangá - áno či nie?

Čo dnešné deti nerobia a čo im chýba ( 1.časť)