Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Ako si vytvoriť správne stravovacie návyky: Mýty o jedle, ktoré nás strašia celé roky

subpage-img

Snažíte sa žiť zdravo, no v spleti protichodných informácií už neviete, čo vlastne môžete jesť a čomu sa radšej vyhnúť? Existujú mnohé mýty, ktoré nás ochudobňujú o vychutnanie si dobrých jedál. Pozrite si niektoré z nich.

Pozor na ovocie a sladkosti

Odborníci na zdravú výživu zásadne nesúhlasia s poverou, že sladkosti a ovocie by sa mali konzumovať iba ako dezert. Je pravdou, že je lepšie dopriať si sladkosti ráno, nakoľko kúsok hriešnej dobroty zjedenej v dopoludňajších hodinách nespôsobí taký drastický inzulínový šok. Avšak ovocie si môžete dopriať nielen na raňajky, ale aj ako zdravý olovrant v popoludňajších hodinách. Večer by ste sa mali vyhnúť konzumácii cukrov a pečiva.

Foto: pexels.com

Latte obsahuje menej kofeínu ako espresso

Množstvo ľudí si v kaviarni radšej objedná latte alebo cappuccino, pretože sa nazdávajú, že tieto nápoje obsahujú menej kofeínu ako klasické espresso. Ide však o veľký omyl. Hoci mlieko môže zjemniť chuť kávy, jej množstvo, a teda aj podiel obsiahnutého kofeínu, je vo všetkých menovaných nápojoch úplne rovnaké.

Foto: pexels.com, pixabay.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Vyšší level lekárskej starostlivosti: Doktor šije deky pre každé bábätko, ktorému pomôže na svet

Otec vyrába pre syna desiatové vrecúška. Sú umením a terapiou zároveň

Vnučka porušila zákaz aby rozveselila svoju babičku na nemocničnom lôžku - milý príbeh, ktorý chytí za srdce

Vojak bol počas manželkinho tehotenstva na misii. Aby nechýbal na tehotenských fotkách vymyslela jeho manželka dojímavú metódu

Komunita snov: Dvadsiatka susedov sa pustila do štúdia znakovej reči, aby podporili hluché dievčatko