Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Ako správne kŕmiť psa?

subpage-img

Kŕmenie psa sa zdá byť veľmi jednoduchou aktivitou a ono ňou naozaj je. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí ju nezvládajú. Dávajú psovi do misky rôzne ľudské jedlo, vrátane čokolády či iných maškŕt. Mnohé z našich, ľudských, jedál sú však pre psa škodlivé. Kŕmiť psa by ste mali mäsom, granulami alebo iným krmivom, určeným pre zvieratá.

Ak nechcete kŕmiť psa surovou stravou a kosťami, uprednostnite krémenie prostredníctvom granúl. Prečo?

Jednoduchá príprava

Granule, ako krmivo pre psa, sú veľmi dobre skladovateľné, nemusíte ich mať v chlade, ani na inom špeciálnom mieste. Dlho vám vydržia aj po otvorení, hoci je dobré držať ich v uzatvorenej nádobe. Mnohí oceňujú najmä ich jednoduchú a rýchlu prípravu. 

Primeraná cena 

Na rozdiel od iných spôsobov kŕmenia vás kŕmenie granulami vyjde najlacnejšie. V pomere cena/množstvo sú mnohé kvalitné granule skutočne dostupné. 

Ako a kedy kŕmiť psa? 

  1. Dávajte psovi jesť vždy v tom istom čase. Pes si tak navykne na daný čas a nebude vás počas dňa prosiť o jedlo, a naopak bude sa tešiť na svoju „hodinku“. 

 

  1. Používajte len kvalitné krmivo, ktoré dá psovi potrebnú energiu. Nepoužívajte granule, ktoré sú plné obilnín a farbív. Najlepšie granule pre psov spoznáte podľa toho, že nebudú farebné ako dúha a budú mať zloženie, ktoré sa bude skladať predovšetkým z mäsa. 

 

  1. Do granúl môžete pridať kvalitnú konzervu. Do stravy nepridávajte ľudské jedlo, najmä nie čokoládu. 

 

  1. Ak máte doma veľkého psa, nekupujte mu granule pre malé plemená, tie mu nebudú stačiť. Ak máte doma šteniatko, kúpte mu granule pre šteniatka, ktoré obsahujú veľa potrebných látok pre jeho rast. 

 

  1. Nenúťte psa jesť granule, ktoré ste mu kúpili. Aj psy môžu byť gurmáni a nie všetko im chutí. Preto je výhodnejšie kúpiť najskôr len vzorku krmivo, malé množstvo, ktoré dáte psovi ochutnať. 

 

(U/PR) Zdroj obrázku: elbud / Shutterstock.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pomôžte Vašim deťom v učení. Naučte ich lepšie si pamätať učivo

Moderné elektrobicykle pre všetkých

Všestranný pomocník: Aj takto môžete využiť soľ v domácnosti

Urobte si chutné vafličky! V klasickej aj bezlepkovej verzii

5 vecí, ktoré by nemali chýbať v spálni novorodenca