Portál pre mamičky a ich detičky
- diana.hoppejova

Ako vybrať správnu veľkosť pri rôznych typoch topánok

subpage-img

Nie je materiál, ako materiál. Jeden sa opotrebuje a natiahne rýchlejšie, iný zasa udrží svoj tvar pokojne aj pár rokov. Ako sa orientovať vo svete topánok a ako si vybrať správnu veľkosť vzhľadom na ich materiál? 

espressolia/ pixabay.com

Ak skúšate lodičky so skutočne vysokým opätkom, je potrebné, aby ste mali nohu pevne zafixovanú. Noha nesmie skĺzať dole. Časom sa topánka obnosí, čím troška povolí a roztiahne sa. Noha sa bude posúvať o čosi nižšie. Ak však nastane táto situácia, topánky vymeňte. 

jill111/ pixabay.com

Ak hľadáte topánky s kožušinovou výstelkou pamätajte, že kožušina sa časom utlačí. Keďže už nebude vypĺňať celé topánky, vznikne vo vnútri prázdne miesto a vám sa bude zdať, že sa vám zmenšila noha, alebo vám niekto v noci vymenil topánky.

Hans/ pixabay.com

Ak chcete siahnuť po semišových topánkach mali by ste vedieť, že semiš sa veľmi rýchlo vynosí a opotrebuje. Ak ich teda skúšate v obchode uistite sa, že topánky sadli ako uliate a pevne obopínajú vašu nohu.

Pexels

Ak ste našli lodičky s predĺženou špičkou, správna veľkosť je taká, pri ktorej máte v prednej časti 1-2 cm voľného miesta.

viac o správnom výbere topánok sa dočítate tu.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

6 krokov, ako efektívne upratať detskú izbu

Nový trend do chladných dní: Pred mrazmi vás ochráni ohrievač nosa

Reakcia na narodenie nového člena kráľovskej rodiny: Zlaté korunky pre všetky bábätká

Rozkošné video: Bábätko imituje svoju mamu

Svadba ako z rozprávky: Nevesta prešla uličkou v krásnych šatách a s bábätkom na chrbte