Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Akternatívne sladenie

subpage-img
Čím sladiť? To je otázka! Odjakživa tu bol klasický biely cukor. Na trhu je však momentálne príliš veľa rôznych alternatív, ktorými sa dá život osladiť. Poznáte ich benefity a tiež recepty, v ktorých zažiaria?

Pre fajnšmekrov

Sem by sme zatriedili napríklad kokosový cukor. Je výborný chrumkavý a má karamelovú chuť. Je totiž prirodzene hnedý. Výborný na spôsob karamelu či do palaciniek alebo rôznych koláčov. Jeho využitie je široké a určite bude chutiť aj vašim deťom a manželom. Skúste ho dať navrch Crème brûlée (:krém brulé:) a garantujeme, že rozdiel nikto nespozná! Kokos je prirodzene sladký a tak ako aj mlieko či kokosová voda, je rovnako sladký aj cukor z týchto kvetov. Skúste aj do kávy. Príjemná sladučká karamelová aróma spraví z obyčajnej rannej kávy niečo špeciálne.

Náš tip: Aj my sa chystáme vyskúšať napríklad rebarborový koláč, posypaný navrch týmto kokosovým cukrom. Budeme sledovať príjemnú zmenu a karamelovú chuť.

Kanadská tradícia

Javorový sirup je na trhu už veľmi dlho. Na čo ho možno okrem poliatia palaciniek a lievancov použiť? Smelo, na hocičo! Len sa nebojte, je to príjemný sladký sirup, ktorý sa hodí na rôzne veci. Od sladenia nápojov cez koláče a krémy až po sladké omáčky k steakom či inému mäsu. Jeho chuť si proste zamilujete.

Náš tip: Skúste  ním poliať vanilkovú zmrzlinu a posypte vlašskými orechmi.

 

Ovocie

Už od pradávna sa hovorí, že pri diéte je lepšie dať si miesto sladkostí ovocie. Niečo na tom bude veru pravdy, no a vieme to aj my. Sladí sa aj ovocím. Napríklad raw koláče alebo raw tyčinky, momentálny trend v sladkostiach, sú sladené napríklad sušeným ovocím ako datľami či figami alebo sušenými marhuľami a pod.. Sladiť však môžete aj klasické pečenie, napríklad rozmixovaným banánom alebo jablkom. Jaĺčková šťava vám tiež príjemne čo to osladí, a to nielen nápoje! Pridajte ju aj do marinády k mäsu a vytvorte tak sebe a blízkym nové chute.

Náš tip: Skúste do tradičného koláča, ktorý pečiete už dlhé roky pridať napríklad rozmixovaný banán alebo 1 deci 100 percentnej jablkovej šťavy. Možno už ani nebudete musieť dosladiť.

Foto: Pixabay.com

Autor: Katarína V.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pomóc, moje dieťa nechce jesť!

Obed alá mäsko na víne

Na čo všetko sa dá využiť zubná pasta? Poradíme Vám

Unavené nohy- problém všetkých, ktorí každý deň stoja dlho na nohách

Ako ušetriť rodinný rozpočet- potraviny