Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Atramentová alebo laserová tlačiareň? Ktorá z nich je lepšou voľbou?

subpage-img

V 21. storočí je už samozrejmosťou, že nám spoločnosť robia rôzne prístroje- mobily, počítače, tablety, ale aj iná technika, ktorú nevyhnutne potrebujeme ku každodennej práci. Patria sem aj tlačiarne, bez ktorých sa nedá fungovať a majú svoje miesto nielen v kancelárii, ale aj v našej domácnosti.  

Keď sa rozhodneme pre atrament...

Prednosťou atramentovej tlačiarne je dobrá kvalita tlače a relatívne nízka cena. Kvalitu tlače ovplyvňuje aj kvalita použitého papiera. Atramentová tlačiareň nájde využitie v prípade tlače textových a grafických dokumentov, ako aj fotografií. Jednou z najväčších výhod atramentových tlačiarní je nízka cena, tieto typy tlačiarní sa dajú kúpiť už od 30 eur za kus. Na rozdiel od laserovej tlačiarne nepotrebuje atramentová čas na „zahriatie“ a je hneď pripravená tlačiť. Samozrejme, má táto tlačiareň aj svoje mínusy, ktorými sú nízka rýchlosť tlače a vyššie náklady na cartridge. 

Ak ste majiteľom atramentovej tlačiarne alebo sa rozhodnete pre jej kúpu, budete potrebovať z času na čas atrament do tlačiarne, ktorý v dnešnej dobe ľahko a pomerne rýchlo zoženiete aj v e-shopoch. 

Laserová tlačiareň- záruka rýchlej tlače

Laserové tlačiarne tiež majú svoje prednosti i „chybičky krásy“, ktoré môžu niekomu prekážať pri kúpe laserovej tlačiarne. Hlavnými výhodami tohto typu tlačiarne sú rýchlosť, presnosť hospodárnosť. Nevýhodou je vyššia kúpna cena v porovnaní s atramentovou tlačiarňou, ide však o jednorazovú investíciu. Čo je tiež „slabinou“ laserovej tlačiarne, je nižšia kvalita tlače v prípade fotografií

Ak ostanete naďalej verní atramentovej tlačiarni, napríklad preto, lebo potrebujete tlačiť kvalitné fotografie, tak budete dokupovať náhradné náplne podľa potreby. Pre majiteľov tlačiarní značky HP sú k dispozícii rôzne náplne- čierne i farebné, typ závisí od modelu tlačiarne. Ak vlastníte napríklad tlačiareň HP Deskjet 3630, budete potrebovať náplň hp 652 čiernu alebo farebnú. 

Ak poznáme všetky pre a proti, je na našom rozhodnutí, ktorý typ tlačiarne si vyberieme. Záleží od toho, na aký účel budeme tlačiareň najčastejšie využívať a podľa toho si nastavíme svoje kritériá pri kúpe tlačiarne.  

 Zdroj obrázku: Eakrin Rasadonyindee / Shutterstock.com

(Ukulele/PR)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Naučte svoje deti viazať šnúrky za dve sekundy

Poznáte tento prírodný zázrak proti bradaviciam?

Super nátierky pre deti aj rodičov

Domáca lekáreň: Zdravotné problémy odožente jedením týchto bežných potravín

Rady pre rodičov do slnečných dní. Čo robiť, aby sme deti chránili pred slnkom?