Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Autistického chlapčeka chytil na palube lietadla stav úzkosti. Záchrana prišla od cudzej ženy

subpage-img

Anjel v uniforme! Letieť s malým dieťaťom nebýva jednoduché, tobôž nie, ak trpí nejakou závažnejšou diagnózou. Keď autistický chlapček začal byť počas letu veľmi rozrušený, jeho mama vedela, že je zle. Našťastie, na pomoc ihneď priskočila sympatická letuška, ktorá situáciu hravo vyriešila.

Mamička Sonja Redding podstúpila let so svojimi dvomi deťmi kvôli návšteve zdravotníckeho zariadenia vo vzdialenom Washingtone. Obe jej ratolesti totiž trpia zriedkavou a nevyliečiteľnou genetickou poruchou. Synčekovi Xayviorovi bol navyše len nedávno diagnostikovaný aj autizmus.  

Keď začal byť chlapček na palube lietadla zrazu rozrušený, objavil sa anjel menom Amanda Amburgy. Letuška sa dieťaťa ujala napriek upozorneniam mamičky, že jej syna môže ovládnuť agresivita.

Stevardku slová výstrahy neodstrašili a zobrala si drobca na ruky. Urobila si s ním okružný výlet po lietadle, počas ktorého si získala jeho srdce. Keď sa vrátili späť, chlapča už bolo oveľa pokojnejšie a totálne zaláskované do svojej novej kamarátky.

Milá a usmievavá letuška sa stala pre choré dieťa hrdinkou dňa. “Nezízala ani nesúdila, iba jednoducho bez váhania ukázala lásku a empatiu,” povedala dojatá mamička Sonja, pre ktorú prístup letušky k jej dieťaťu veľa znamená.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Výchova s fantáziou: 10 skvelých vychytávok, ktoré uľahčia život každému rodičovi

Ľudia jej robili zo života peklo, no ona sa vzoprela osudu. Žena so vzácnou kožnou chorobou je dnes úspešnou modelkou

Otecko sa vzdal všetkého pre svoje dcérky - siamské dvojičky. Teraz čelí najťažšiemu rozhodovaniu v živote

Roztomilá ako bábika. Pôjde dcérka v modelingových šľapajách svojej matky?

Tipy na voľný čas (nielen) pre tehuľky: Filmy plné lásky, bábätiek a nastávajúcich mamičiek