Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Chcete poznať, či je do vás niekto zamilovaný?

subpage-img

Či sa nám to páči alebo nie, tak láska v nás vyvoláva rôzne pocity. Treba pocit vzrušenia, a tak ďalej. Ďalej je známe, že láska má obrovský vplyv na naše celé telo. Môže sa to prejaviť tak, že začervenáme alebo sa začneme potiť, ale môže dôjsť aj k hormonálnym a psychologickým zmenám.

Toto sú ale príznaky, ktoré sú vidieť a druhá osoba teda môže ľahko zistiť, že ste do dotyčnej osoby zamilovaný. A teraz sa pozrieme na ďalších pár znakov, ktoré vám majú poradiť ako spoznať, že je do vás niekto zamilovaný.

Takže ako prvú vec tu máme hormonálne zmeny. Vedci tvrdia, že niekoľko určitých hormónov, môže byť zodpovedných za veľmi silné pocity. Keď sa tieto hormóny uvoľňujú, tak to spôsobí, že sa ľudia cítia veľmi vášnivo a tiež majú veľmi romantické pocity. A ešte k tomu sa nadajú veľmi ovládať... A ako presne sa to prejaví? U mužov sa to prejavuje tak, že sa začínajú správať romantickejšie, jemnejšie a pozornejšie kvôli oxytocínu, zatiaľ čo ženy majú veľa energie kvôli testosterónu.

Ako ďalšia vec a príznak je to, že sa nám zmení hlas. Je úplne prirodzené, že sa náš hlas mení, ale podľa jedného výskumu hlas ženy, ktorá hovorí s niekým do koho je zamilovaná, sa jej hlas dosť zjemní, a je vyšší. Ďalej táto štúdia hovorí, že je žena schopná veľmi dobre manipulovať hlasom.

A muži na to reagujú nevedome, a tým pádom dávajú prednosť ženám, pretože ich hlas je posadený vyššie. A vďaka tomu tiež naznačuje, že je starostlivá a spoľahlivá.

A ideme na poslednú vec. A to je to, že sa jednoducho začneme dosť červenať. Sčervenať je naozaj ľahké, niekomu bohato stačí to, keď okolo neho niekto prejde a usmeje sa naňho, a hneď sčervená. Je dokázané to, že to keď sa niekto sčervená, je reakcia na jeho strach, a tým pádom ukážeme, že sa nám druhá osoba veľmi páči.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Len 2 kvapky tohto potlačia každú infekciu uší u detí aj dospelých

Je pre vás ako pre ženu prdenie tabu? To by nemalo, podľa jednej štúdie je to totiž kľúč k trvalému vzťahu s vašim partnerom

Narodilo sa vám dieťa v zime? Aj to vypovedá o jeho zdraví a povahe

Ničia neuróny v mozgu a zvyšuje riziko Alzheimerovej choroby. Malo by to byť zakázané

Dovoľuje manželovi podvádzať. Robí to, aby zachránila ich manželstvo