Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Chlapček prežil 2 noci sám v divočine. Ochraňovať ho mal po celý čas medveď

subpage-img

Zázraky sa dejú. Iba 3-ročný Casey Hathaway zo Severnej Karolíny môže hovoriť o neuveritelnom šťastí. Po tom, ako sa chlapča zatúlalo v lese, ho dva dni nemohol nikto nájsť. Napriek mínusovým teplotám a nebezpečným zvieratám všade navôkol, dieťa napokon našli živé a zdravé. Chlapec tvrdí, že sa o neho postaral medveď.

Foto:  Reprofoto The Guardian

Bol to deň ako mnohé iné. Casey bol u starej mamy v meste Ernul a na záhradke sa hral spolu s ďalšími dvomi deťmi. Do domu sa však s nimi už nevrátil. Chlapček zašiel do okolitých hustých lesov, no cestu späť už nevedel nájsť. Rozbehla sa rozsiahla pátracia akcia.

Na pomoc dieťaťu za vydali profesionálni záchranári i stovky dobrovoľníkov, zapojili sa aj jednotky K-9 či potápači. Hľadali ho dronmi i helikoptérami, no nesmierne zlé poveternostné podmienky komplikovali situáciu.

Zázrak v poslednej chvíli

Keď už všetci strácali vieru a nádej, chlapčeka akoby zázrakom našli. Po dvoch dňoch urputného boja s počasím a časom záchranári zachytili detský plač. Následne objavili malého Caseyho zamotaného v tŕnistých kríkoch. Drobček bol premočený a uzimený, mal i zopár škrabancov, no inak bol úplne v poriadku.

Trojročné dieťa sa malo rodine i polícii zdôveriť s tým, že mu v lese pomohol priateľský medveď. Celý čas mal stáť pri ňom a starať sa o neho. Hoci to môže znieť ako fikcia, pravdou je, že lesy Severnej Karolíny obýva množstvo čiernych medveďov. Či už si chlapček tento príbeh vymyslel, alebo za jeho záchranou skutočne stojí obávané zviera, možno hovoriť o zázraku.

Foto: pixabay.com, Reprofoto The Guardian

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Cieľavedomý chlapček trénuje svojho psa, aby sa raz spolu mohli stať policajtmi

Prádlo vyvinuté špeciálne pre oteckov: Počuli ste už o boxerkách, ktoré chránia mužskú pýchu pred deťmi?

Koláč plnený čokoládovým dražé, ako na to?

3 letné snacky za pár minút! Také jednoduché a chutné to ešte nebolo

Najrozkošnejší malý karatista: Spôsob, akým 3-ročný chlapec získal biely opasok, vás rozosmeje