Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Choroba, ktorá môže zničiť telo skôr ako rakovina! Príznaky sa môžu objaviť až 5 rokov pred diagnózou!

subpage-img

Každý vie, že ktokoľvek so zhubným nádorovým ochorením má vysokú šancu, že nebude žiť mesiace alebo roky. Existuje však ďalšia choroba, ktorá vyžaduje viac obetí než rakovina a ktorej príznaky sa objavujú 5 rokov pred jej výskytom, čo osobu varuje pred nebezpečenstvom.

Toto ochorenie nie je nič iné ako idiopatická pľúcna fibróza, ktorá, aj keď je vzácna, je stále častejšia a postihuje hlavne mužov. Toto ochorenie je spôsobené zápalom spôsobeným látkou, ktorá sa vyvíja v pľúcnom tkanive, presne medzi vzduchovými vakmi a kapilárami. To má za následok akumuláciu spojivového tkaniva a menšiu plochu dýchacieho povrchu v pľúcach. Je registrovaná ako veľmi závažné ochorenie, pretože je nevyliečiteľná a konkrétna príčina nie je známa, existuje len podozrenie, že za ňou môžu byť určité nebezpečné účinky na životné prostredie. Pozrime sa na príznaky.

1. Problémy s dýchaním

Jedná sa o jeden z najznámejších príznakov choroby, ktorá sa môže vyvinúť počas športu, fyzickej práce, ale aj keď človek len leží alebo sedí.

2. Silný kašeľ

Silný, suchý kašeľ, ktorý trvá dlhšie ako 8 týždňov, môže byť známkou pľúcnej fibrózy, najmä ak sa u kašľa objaví dokonca silná bolesť na hrudníku a bolesti svalov.

3. Únava

Pretože pľúca nemôžu správne fungovať, telo nedostáva dostatok kyslíka, takže sa vyvíja únava, stres sa stáva stresujúcim a noci sú plné rotácie a nespavosti.

4. Chudnutie

Keďže telo pacienta vynakladá viac energie na trávenie, postupom času stráca váhu.

5. Bolesti svalov a kĺbov

To je často spôsobené silným kašľom v dôsledku pľúcnej fibrózy. Veľa pacientov uviedlo podobné sťažnosti.

7. Edémy

Ak sa vyskytnú problémy s dýchacím systémom, je ovplyvnená tiež cirkulácia a môžu sa objaviť edematózne ťažkosti. Aj v tomto prípade musíte rýchlo navštíviť lekára.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Citrón, korenie a soľ je účinnejšia liečba ako bežné lieky. Dokáže vás zbaviť týchto 9 problémov

Toto je hlavný dôvod, prečo mnoho ľudí priberá. Ak sa ho dokážete zbaviť, kilá pôjdu dole

Milióny žien nevedia o týchto príznakoch, hoci poukazujú na vážnu chorobu

Štvorčlenná rodina si urobila len tak zo srandy DNA test. Dozvedeli sa však desivú pravdu

Hravé pečenie: Aj takto zábavne sa dajú využiť obyčajné formičky