Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Chutné a zdravé desiate pre deti

subpage-img

Už nemáte fantáziu na desiate pre vaše deti? Aj vy ste už zažili reakciu na desiatu alá: ,,Zasa toto? Ale veď to som jedol včera. Mami, daj mi prosím niečo iné,“ a podobné hlášky J. Nie je to vždy jednoduché, hlavu máte pri iných povinnostiach, a tak vám to trochu uľahčíme. Prinášame pár typov na skutočne chutné a zdravé papanie.

Nech žijú nátierky!

Presne tak. ,,Lepeňák“  poznáme všetci už z našich mladých čias. Nie je však jedno na aký chlieb nátierku natriete, a aká nátierka to bude. Domáce nátierky vždy chutia znamenite, už len preto, že sú robené s láskou.

Skúste napríklad túto tvarohovo-mrkvovú nátierku.


Potrebujeme: Celozrnný chlieb (pár plátkov, na ktoré natrieme túto dobrotu)

150g mäkkého tvarohu alebo nízkotučného tvarohu (jednoduchšie sa premieša s ostatnými surovinami)

50g taveného syra

50g strúhanej mrkvy

Nasekanú pažítku alebo jarnú cibuľku

Soľ

Korenie

Cesnak

Postup: Tvaroh so syrom, rozpučeným cesnakom premiešame (napríklad v mixéri). Pridáme nastrúhanú mrkvu, ktorú vyžmýkame od prebytočnej vody. Dochutíme soľou, korením a natierame. Navrchu posypeme cibuľkou alebo pažítkou.

Dobrú chuť!

Arašidová pochúťka

Zdravou pochúťkou môže byť aj sladká desiata. Ak nemáte dieťa alergika, skúste jednoduchý arašidový sendvič. Vymiešajte poctivé arašidové maslo (v zložení musí byť čo najväčší obsah orechov a najmenší obsah cukru príp. ,,éčok“) s malou lyžičkou jahodového džemu. Navrch nakrájajte banán a voilá! Dobrota je na svete.


Dobrým snackom môže byť aj organické sušené ovocie, ktoré nie je postriekané. Aj vy si môžete doma urobiť chutné sušené jabĺčka. Stačí vám k tomu nakrájané jablko na tenké krúžky a radiátor, na ktorom ich postupne vysušíte. Sušiť môžete pomaličky aj v trúbe.


Desiata môže byť chutná aj vo forme cestovinového šalátu. Zmiešajte celozrnné cestovinky s jogurtom, kukuricou, hráškom a kvalitnou nadrobno nakrájanou šunkou. K tomu čerstvá uhorka alebo paradajky a desiata je hotová. Samozrejme dosoľte a dokoreňte podľa chuti.

Foto: Pixabay.com

Autor: Katarína V.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Jedzte grapefruit každý deň, a s vašim telom sa budú diať zázraky

Spievankovo v pesničke naučí Vaše deti, ako si správne umývať zúbky

Vianoce s bábätkom. Čím sú neobyčajné?

Zoznam vecí do detského tábora, aby ste na nič nezabudli!

Urobte si chutné vafličky! V klasickej aj bezlepkovej verzii