Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Cirkus Paciento na detskej neurológii v Košiciach

subpage-img

„Čáry, máry, láry, fáry, nech sa dnes všetko poradí!“ Táto úžasná, čarovná formulka už tento rok fungovala na prvý šup na detských onkologických oddeleniach v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach a my veríme, že ešte dlho fungovať bude. Tentoraz skúsime čarovať s deťmi na Oddelení detskej neurológie, DFN Košice.

V termíne od 18. do 21. októbra 2010 strávia doktor Citrón a asistent Blška štyri krásne dni na oddelení detskej neurológie, počas ktorých odovzdajú malým pacientom, ale i ich rodičom, súrodencom, personálu nemalé zručnosti z oblasti kúzlenia, žonglovania a používania najrozličnejších rekvizít.  Deti samotné budú zapojené do vytvárania dobrej nálady a šírenia pozitívnej energie a smiechu na oddelení, stanú sa spolupracovníkmi zdravotných klaunov doktora Citróna a asistenta Blšku.

Nemocničné izby sa akoby mihnutím čarovného prútika už dnes (pondelok) zmenia na skúšobňu či skôr maringotku plnú smiechu, radosti a očakávania.

Samotná príprava Cirkusu Paciento je i podľa slov doktora Trubku oveľa osobnejšia ako „klasická“ zdravotná klauniáda. „Deti, personál aj rodičia vytvárajú pri prípravách vynikajúcu priateľskú (skoro až rodinnú) atmosféru. Radi sa učia „cirkusové kúsky“ a veľmi sa tešia na predstavenie.“

Celý program vyvrcholí posledný deň (21.októbra o 14:00) predstavením pod krásnym cirkusovým šapitó pre publikum z radov rodičov, zdravotníckeho personálu a ostatných detí. Choré deti sa aspoň na okamih premenia na pomocníkov zdravotných klaunov a budú mať možnosť samy pozitívne pôsobiť nielen na svoju psychiku, ale aj na psychiku druhých. Deti a ich rodičia samozrejme vystúpia náležite pripravení a vyzbrojení potrebnými rekvizitami a kostýmami.

Cieľom projektu Cirkus Paciento je vzbudiť u dlhodobo chorých malých pacientov záujem o život, lebo ak má pacient záujem o čokoľvek, znamená to, že má chuť žiť. Záujem o život je dôležitou súčasťou liečebného procesu,“ konštatuje umelecký riaditeľ občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors Gary Edwards.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

V prípade záujmu, zúčastniť sa záverečného predstavenia, prosím, kontaktujte ma.

Mgr. Zuzana Kostovčíková, projektová manažérka o.z. Červený Nos Clowndoctors, t. č. 0948 002 200

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Hodina deťom je teraz!

Vaše 2% pre Ligu proti rakovine

Niečo naviac = viac smiechu a radosti

Európsky týždeň cystickej fibrózy aj na Slovensku

Program Niečo Naviac po tretí krát v tomto roku!