Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Čo robí aloe vera vo vašom tele? Prečo ju Egypťania nazývali rastlinou nesmrteľnosti?

subpage-img

Máte doma rastlinu aloe vera? Táto rastlina sa stala nesmierne populárna v amerických domácnostiach a mnoho ľudí po celom svete má vo svojich domovoch rastlinu aloe vera. Skutočnou pravdou však je, že väčšina z nich ani nevie, že ich dekoratívna rastlina má v skutočnosti úžasné liečivé vlastnosti. Táto rastlina je známa tiež pod menom Aloe barbadensis a používa sa po tisíce rokov po celom svete. Má tiež dlhú históriu lekárskeho použitia v Južnej Afrike, Latinskej Amerike a Karibiku. Skupina odborníkov z Medical Center v Marylande, tvrdí, že aloe bola v Spojených štátoch populárna predpisovaným liekom po celé 18. a 19. storočie. Môžeme ľahko povedať, že aloe vera je jednou z najčastejšie používaných liečivých bylín v krajine.

Výhody aloe

Mali by ste vedieť, že táto super zdravá rastlina zostáva obľúbeným domácim liekom na ústa, osteoartrózu, ulceróznu kolitídu, horúčku, astmu a jednoducho sa používa ako všeobecné tonikum. Je dokonca považovaná za produkt prírodnej krásy. Gél z aloe vera sa tiež často nanáša na pokožku na liečbu spálenín, popálenín, rezných rán, infekcií a iných rán. Pôsobí ako analgetikum a bojuje proti zápalu a svrbeniu. Lekári tvrdia, že je to pravdepodobne kvôli dvom silným zlúčeninám na posilnenie imunity: lykoproteiny a polysacharidy. Glykoproteíny pôsobia tak, že blokujú bolesť a znižujú zápal, zatiaľ čo polysacharidy podporujú opravu pokožky a udržujú ju hydratovanú.

Mnoho rôznych štúdií zistilo, že gél z aloe vera tiež lieči popáleniny, oveľa lepšie ako konvenčné lieky, pokiaľ ide o skrátenie doby hojenia a bolesti. Túto super zdravú rastlinu môžete tiež použiť na liečbu mnohých rôznych ochorení, ako sú: zápcha, genitálny opar, lupienka, seboroická dermatitída, rakovina, infekcia horných dýchacích ciest, zubné problémy, vysoký cholesterol, zápalové ochorenie čriev a znižuje hladinu cukru v krvi hladiny u ľudí s diabetom 2. typu.

Túto super zdravú rastlinu by ste určite mali vyskúšať a získať jej mnoho zdravotných výhod. Uvidíte, prečo ju Egypťania nazvali rastlina nesmrteľnosti.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Pozval bezdomovcov na obed: to, čo sa stalo, ale nečakal

Tento obľúbený nápoj vám môže zničiť štítnu žľazu alebo spôsobiť rakovinu prsníka. Väčšina ľudí si myslí, že je zdravý

Bezpečné nakladanie s azbestom

Chlapec urobil krásny čin, predtým než zomrel. Lekári sa mu za to poklonili

Video z ihriska: Otecka zaseknutého v detskej hojdačke vyslobodzovali hasiči