Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Dámy ste si isté, že používate vložky správne? Pravdepodobne ste ich používali zle

subpage-img

Aj vy častokrát len vojdete do drogérie či obchodu a schmatnete prvý balíček vložiek, ktorý uvidíte? To je nesprávny postup! V obchodoch môžeme nájsť sortiment rôznych značiek, kvality, hrúbky, dĺžky a podobne, preto si prečítajte nasledujúce riadky a zistite, ktorý typ vložiek sa hodí vám. Rozhodujúcich je mnoho faktorov.

Hrúbka a absorpčná schopnosť

Pokiaľ máte zníženú menštruáciu, stačia vám aj tenšie vložky. V dnešnej dobe však aj tenké vložky majú dobrú absorpčnú schopnosť, preto sa nebojte siahnuť aj po tenších vložkách, ktoré sú pohodlné a často ich ani necítite. O pohltení vložiek a o tom na akú menštruáciu (silná, stredná, slabá) sa hodí sa dozviete z obalu.

Tvar

Tak ako máme rôzne tvary nohavičiek sú aj rôzne tvary vložiek uspôsobené na dané nohavičky. Medzi základ patria vložky na bežné nohavičky, na noc a na tangá. Vložky sú prispôsobené aj absorpciou napr. vložky na noc sú dlhšie a sajú tekutinu najlepšie.

Štýl

V obchodných reťazcoch nájdete vložky s krídelkami a bez krídeliek, parfumované aj obyčajné. Vložky s krídelkami majú zabrániť ich posúvaniu sa a tak nám dodať pocit komfortu a bezpečia. Parfumované vložky tiež vytvárajú pocit pohodlia, ale pokiaľ máte citlivú pokožku radšej sa im vyhnite.

Intímky

Áno alebo nie? Intímky sú špeciálny druh vložiek, ktoré sú určené na dobu kedy vám menštruácia končí a je veľmi slabá alebo na dobu kedy očakávate menštruáciu a intimky sú akousi poistkou.

Dobrá rada na záver

Vždy predtým než si idete vymeniť vložku na toaletu si dôkladne umyte ruky. Ide predsa o vašu bezpečnosť a zdravie.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Uvarte si vajíčko v tvare srdca

Odchod z práce po 35 rokoch: S obľúbeným poštárom sa prišlo rozlúčiť viac ako 300 susedov

Dôležité informácie o herpese, ktoré by ste mali vedieť

7 vážnych chorôb, pred ktorými vás varuje vaša dlaň

Koláč plnený čokoládovým dražé, ako na to?