Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Dvojčatá po pôrode museli od seba oddeliť na 27 dní. Keď ich opäť dali dokopy, okamžite nasledovalo objatie

subpage-img

Po takmer 29 týždňoch absolútnej blízkosti v maternici ich odtrhli jednu od druhej. Dvojčatá Olivia a Zoe sa narodili predčasne akútnym cisárskym rezom. Slabučké sestričky potrebovali intenzívnu lekársku starostlivosť, a tak ich museli na čas od seba odlúčiť. Takmer mesiac od separácie prišiel čas, aby sa opäť stretli na mamičkinej hrudi.

Austrálčanka Ann Le je mamou krásnych jednovaječných dvojičiek, dievčatiek Olivie a Zoe. Hoci si nastávajúca mamina veľmi priala, aby pôrod počkal aspoň do 32. týždňa tehotenstva, lekári rozhodli inak. Vysoko rizikový typ gravidity musel byť ukončený predčasne, aby sa predišlo ohrozeniu bábätiek.

Sestričky strávili v lone svojej mamy 29 týždňov a ako takzvané mo-mo dvojčatá zdieľali spoločne placentu i vak plodovej vody. Nemohli si byť bližšie. Avšak po tom, ako prišli na svet, museli byť na čas oddelené jedna od druhej a zverené do intenzívnej opatery zdravotníckeho personálu. 

Osudové stretnutie

K opätovnému stretnutiu sestričiek došlo až po dlhých 27 dňoch. Napriek tomu, že boli od seba odlúčené takmer mesiac, zjavne to ich prepojeniu nijak neuškodilo. “Obe len tak ležali  na mojej hrudi a chvílu sa navzájom chúlili jedna k druhej. Všetko bolo dokonalé - konečne sme sa cítili ako rodina,” povedala Ann Le pre TODAY Parents s tým, že Zoe vystierala rúčku, akoby objímala svoju sestru.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Momo Twin Experience (@momotwinexperience) on

Je celkom jasné, ako veľmi sú dievčatká spokojné, že sú opäť spolu. Hoci pre Ann Le a jej manžela Jasona Poona boli začiatky veľmi ťažké, pár sa teší z každej minúty so svojimi dvojčatami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Momo Twin Experience (@momotwinexperience) on

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Tiana opustila po nehode manželka. O ochrnutého ocka sa stará 6-ročné dievčatko

Geniálny foto nápad mamičky: Prvý rok svojho dieťatka zdokumentovala pomocou pizze

Zdravý životný štýl? Týchto desať pravidiel už neplatí

Nedostatok hormónov šťastia prispieva k depresii. Toto sú signály, že vaše telo volá o pomoc

Mamička zalarmovala lekárov po tom, ako našla v ústach dcérky tmavú škvrnu. Keď zistíte, čo ju vyplašilo, bude vám do smiechu