Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Flik Flak: Detské hodinky, ktoré môžete prať

subpage-img

Značka Flik Flak, zameraná na detské hodinky, vznikla v roku 1987. Patrí do obrovskej rodiny Swatch Group, čo je jednoznačným znakom kvality.

Flik a Flak naučia deti chápať čas

Je to prvá značka, ktorá predstavila koncept „učenia času“. Tento koncept bol vyvinutý v spolupráci s detskými psychológmi a odborníkmi na detské vzdelávanie. Pozostáva z postavičiek Flik a Flak, pričom každá má vytvorený akýsi osobný profil, s ktorým sa môžu deti stotožňovať. Flik a Flak sa na vás pozerajú z ciferníka, po ktorom chodia v odlišnom tempe.

„Veľký brat“ Flik je na minútovej ručičke v modrobielych farbách. Ako by povedali deti, keďže je Flik vyšší a starší, môže chodiť rýchlejšie. A preto mu návrat na jeho štartovací bod, trvá iba 60 minút. Postupne sa totiž pohybuje z jedného čísla na druhé – tento presun mu vždy trvá jednu minútu.

Medzitým sa jeho „malá sestra“ tiež presúva medzi číslami, s tým rozdielom, že jej to trvá oveľa dlhšie. Dostať sa na pôvodné miesto jej trvá 12 hodín!

Flik a Flak teda pobehujú po ciferníku a ukazujú na jednotlivé čísla. Učia deti, že najskôr sa hovorí číslo, na ktoré ukazuje Flak (dámy majú prednosť), a až potom nasleduje číslo z  vonkajšieho číselného kruhu s hodnotami 0-60.

Prekvapivé vlastnosti hodiniek

Aby mohli byť títo malí dvaja bežci súčasťou akčných detských životov, podstupujú detské hodinky Flik Flak rôzne chemické aj mechanické testy. Hodinky sú vodeodolné, nárazuvzdorné, a keď sú špinavé, pokojne ich môžete oprať v práčke! Stačí ich vložiť do ponožky, pridať k špinavému oblečeniu a dať na 40°.

Pri hre s inými deťmi teda nemusíte neustále dávať pozor, či dieťa hodinky nepoškodí. Môže s nimi skákať do bazéna, hrať sa s loptou, vytvárať pieskové hrady na pieskovisku...

Uľahčenie výberu – vekové kategórie

Čo keď dieťa vyrastie? Môže si vybrať iné hodinky Flik Flak. Existujú tri kategórie podľa veku. Prvou je kategória pre najmenšie deti od 3 do 5 rokov – sú perfektné na pochopenie času ako takého. Dieťa si vie totiž kvôli dvojici Flik a Flak predstaviť, aká dlhá doba prejde za určitý čas.

Druhou možnosťou sú hodinky pre 6-7 ročné deti. Flik a Flak už súčasťou týchto hodiniek nie sú, avšak farebné rozlíšenie je tu stále prítomné (tak ako vo všetkých hodinkách Flik Flak).

Poslednou kategóriou sú hodinky pre deti staršie ako 8 rokov. Svojím vzhľadom už nepripomínajú až taký detský štýl, keďže deti v tomto veku sa radi cítia ako „dospeláci“.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Práčky, ktoré majú paru. Aké sú výhody parného prania?

Ako pre vaše dieťa vybrať správnu autosedačku?

A čo tak letný tábor!?

REVOLUČNÁ NOVINKA NA RÝCHLE A ŠETRNÉ HOJENIE

Viete, koľko zaplatíte za bežné lekárske úkony v zahraničí? S cenou poistenia sa to nedá porovnať