Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Fotografka dodáva silu rodičom ťažko chorých detí. Jej zábery dokazujú, aké krásne sú aj napriek svojmu postihnutiu

subpage-img

Jej cieľom je ukázať svetu, že každé dieťatko je jedinečné, nádherné a vzácne! Fotografka Angela Forker pracuje na inšpiratívnom projekte, prostredníctvom ktorého dáva rodičom postihnutých detí ten najkrajší dar - pocit, že ich dročekovia sú výnimoční. Sympatická žena si pritom za fantastické obrázky nič neúčtuje.

Angela sa špecializuje na fotografovanie novorodencov už roky, pričom k tvorbe vždy pristupovala s veľkou dávkou kreativity. Pre svojich malých modelov vytvárala hravé scénky s rôznorodou tematikou, keď si zrazu uvedomila, že presne takéto kompozície by mohli byť vhodné aj pre deti vyžadujúce špeciálnu starostlivosť. Deti, ktoré nedokážu samé sedieť, sú obmedzené v pohybe, alebo odkázané na rôzne hadičky a prístroje.

Najemotívnejšie stretnutie

Nápad vytvárať originálne fotografie skrsol v hlave umelkyne po tom, ako absolvovala emotívne stretnutie s rodinou, ktorých dieťatko pre zdravotné komplikácie žilo iba 15 dní. Rodičia zverejnili Forkerovej záber ich dcérky na internete s jednoduchým, no veľmi silným odkazom: “Je perfektná. Je nádherná”.

Fotografická séria s názvom Precious Baby Project zachytáva vážne choré deti v imaginárnom prostredí snu, rozprávky, fantastickej krajiny či nejakej rozkošnej situácie. Výsledky sú úžasné. “Chcem len ukázať svetu, že deti a ľudia s osobitnými potrebami sú krásne a hodné lásky,” povedala autorka.

Bez nároku na honorár

Angela tvorí svoje dizajny pre každé dieťa osobitne, so špeciálnou pozornosťou venovanou rôznym farbám a textúram. To všetko robí bez toho, aby si od ťažko skúšaných rodičov pýtala akékoľvek peniaze. “Mojím poslaním je ukázať svetu to, čo už viete: že každý život je krásny - a zaslúži si byť milovaný,” odkazuje prostredníctvom svojej webovej stránky.

Odmenou fotografke za jej úžasnú prácu je radosť v očiach rodičov. “Zvyčajne, keď vidia pripravenú scénu ich reakcia je “Toto ste vytvorili len pre nás?” A to je naozaj skvelý pocit,” vysvetľuje Angela, ktorá túži po tom, aby jej fantazijne zábery pomohli deťom so špeciálnymi potrebami vzdorovať aj nemožnému.

Foto: Angela Forker/Precious Baby Project

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nafilmovaní v nelichotivej situácii: Otec ťahal dcéru letiskovou halou po zemi

Mamička sa obávala dlhého letu s malým bábätkom. Pre 200 spolucestujúcich nachystala odzbrojujúce prekvapenie

Tínedžerka s veľkým srdcom: Predčasniatkam na JIS-ke chodí hrávať na gitare

Štýlová domácnosť jednoducho a lacno: Ako zapôsobiť na hostí bez veľkých investícií

Vedci analyzovali vzťahy: Fakty o láske, o ktorých ste možno ani netušili