Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Hrdinský čin malého dievčatka! Dokázala zachrániť život svojej mamičky

subpage-img

Dievčatko, ktorá má len 7 rokov,  napriek tomu  sa v krízovej chvíli nezľakla a zachovala chladnú hlavu, vďaka ktorému zachránila život vlastnej mamičke. Jej hrdinský čin je veľmi obdivuhodný.   Mnoho detí by pri pohľade na ich mamičku v utrpení nevedelo, čo majú robiť.

Becky Greenová spoločne s dcérkou Jessicou trávili čas doma v anglickom meste Preston. V momente, keď 7 ročná Jesicca sledovala televíziu, zrazu 32-ročná žena odpadla na zem a dostala silný záchvat. Mala viditeľné a silné kŕče, nemohla dýchať a dokonca stratila vedomie. Jessica však okamžite schopne zareagovala, frkla  jej do tváre pohár studenej vody k prebudeniu a mame poskytla prvú pomoc, ktorú pochytila ​​z videí na YouTube.

Následne utekala po mobil a zavolala pomoc. Lenže nepoznala však heslo, bez ktorého sa nedá dostať do kontaktov. Našťastie si v tú chvíľu však uvedomila, že nemusí poznať heslo, ak sa jedná o núdzové volanie. Zavolala záchranárom a opísala im celú udalosť a svoje postupy, pričom ich  okamžite previezli do nemocnice.

"Som na ňu tak hrdá. Nemôžem uveriť tomu, ako hrdinsky sa zachovala. Muselo to byť pre ňu veľmi stresujúce, keď videla, ako som skolabovala, ale ona sa zmobilizovala a pokúsila sa ma zachrániť, "povedala takto hrdá matka .

Becky nakoniec vďaka tomuto záchvatu diagnostikovali epilepsiu, ale tento zážitok Jessicu natoľko ovplyvnil, že sa chce stať zdravotnou sestrou alebo lekárkou a pomáhať ľuďom.

Snáď sa jej to raz podarí - držíme palce!

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Prekrásny krátky film od Disneyho o chlapcovi, Mesiaci a hviezdach, v ktorom sa fantázii medze nekladú...

Potvrdené! Vedci zistili, že manželia spôsobujú ženám 2x väčší stres ako ich deti

Dojímavé: 1 deň z pohľadu mamičky a z pohľadu dcéry

Gynekológovia varujú: Toto je najväčšia chyba, ktorú robí každá žena v dňoch menštruácie

Trik, ktorý budú vaše deti milovať. Chlapček dáva otcovi lekciu, ako si behom sekundy obliecť bundu