Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Ilustrácie, ktoré vás chytia za srdce: Ako vidí starostlivosť o dieťa slobodný otecko

subpage-img

Výchova dieťaťa dá zabrať, o to viac, ak nemáte podporu v partnerovi. Svoje o tom vie aj otecko z Taiwanu, ktorý ostal na svojho synčeka úplne sám. Aby si zapamätal všetky radosti i starosti, ktorými si s chlapcom prešli, začal ich zaznamenávať na papier. Jeho kresbičky neostali bez povšimnutia.

Niekto zachytáva životné udalosti fotoaparátom, iný ich natáča na video. Slobodný otecko Lan Shengjie zvolil nevšedný spôsob, ako si uchovávať spomienky - všetky dôležité okamihy zaznamenáva na kúsok papiera. "Od roku 1999 pracujem ako nezávislý umelec," povedal ilustrátor pre portál boredpanda.com s tým, že kresbičky svojho syna začal vytvárať hneď po jeho príchode na svet v roku 2014.

Inšpiráciou pre Lana sa stali úplne bežné situácie zo života, ktorý zasvätil výchove svojho drobca. "Keď máte dieťa, veľa vecí sa stane neočakávane,” naznačil zdroj svojich nápadov. Ako sám vraví, často sa pri zachytávaní vzácnych chvíľ veľmi ponáhľa, keďže v prvom rade sa musí o chlapčeka postarať.

Milé ilustrácie slobodného otecka natoľko zaujali, že ich nedávno vydala spoločnosť Sharp Point Press. "Keďže som začal čerpať z prekvapujúcich momentov, ktoré sme spolu zdieľali, nemyslel som si, že by sa stretli s takým obrovským pozitívny ohlasom," dodal skromne milujúci otec.

Strana 1 / 12

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

V Amerike padol nový rekord: Narodil sa takmer 7 kilový valibuk

Výzva na sociálnych sieťach odštartovala veľkú vec. Internet zaplavili fotky ľudí, bojujúcich za čistejšiu planétu

Zábery z minulosti: Fotografie, ktoré dokumentujú, že čas plynie naozaj rýchlo

Hľadáte pre vaše deti tú najlepšiu pestúnku? Možno má štyri nohy a tak trochu funí

Desivé zábery manželského páru: Toto je najbrutálnejšie tehotenské fotenie, aké ste kedy videli