Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Ilustrácie, ktoré vás chytia za srdce: Ako vidí starostlivosť o dieťa slobodný otecko

subpage-img

Výchova dieťaťa dá zabrať, o to viac, ak nemáte podporu v partnerovi. Svoje o tom vie aj otecko z Taiwanu, ktorý ostal na svojho synčeka úplne sám. Aby si zapamätal všetky radosti i starosti, ktorými si s chlapcom prešli, začal ich zaznamenávať na papier. Jeho kresbičky neostali bez povšimnutia.

Niekto zachytáva životné udalosti fotoaparátom, iný ich natáča na video. Slobodný otecko Lan Shengjie zvolil nevšedný spôsob, ako si uchovávať spomienky - všetky dôležité okamihy zaznamenáva na kúsok papiera. "Od roku 1999 pracujem ako nezávislý umelec," povedal ilustrátor pre portál boredpanda.com s tým, že kresbičky svojho syna začal vytvárať hneď po jeho príchode na svet v roku 2014.

Inšpiráciou pre Lana sa stali úplne bežné situácie zo života, ktorý zasvätil výchove svojho drobca. "Keď máte dieťa, veľa vecí sa stane neočakávane,” naznačil zdroj svojich nápadov. Ako sám vraví, často sa pri zachytávaní vzácnych chvíľ veľmi ponáhľa, keďže v prvom rade sa musí o chlapčeka postarať.

Milé ilustrácie slobodného otecka natoľko zaujali, že ich nedávno vydala spoločnosť Sharp Point Press. "Keďže som začal čerpať z prekvapujúcich momentov, ktoré sme spolu zdieľali, nemyslel som si, že by sa stretli s takým obrovským pozitívny ohlasom," dodal skromne milujúci otec.

Strana 1 / 12

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Prádlo vyvinuté špeciálne pre oteckov: Počuli ste už o boxerkách, ktoré chránia mužskú pýchu pred deťmi?

Nový kúsok z dielne návrhárov vyráža dych: Obliekli by ste si nohavičky z džínsoviny?

Ako správne uskladniť ovocie a zeleninu? Vďaka týmto super trikom ostanú vaše potraviny dlhšie čerstvé

Šok pre mamičku i lekárov: Novorodenec sa hmotnosťou vyrovná 6-mesačnému bábätku

Žena vojaka ostala na pôrod dvojičiek celkom sama. Jej manžel na misii ju prekvapil tým najkrajším spôsobom