Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Kľúč ku kráse: Dodržiavajte týchto 10 zvykov a o 10 rokov si poďakujete

subpage-img

Každá žena túži zachovať si večnú mladosť a pôvab. Roky však nekompromisne pribúdajú a s nimi sa ruka v ruke dostavujú aj určité chybičky krásy, ktoré sa len ťažko akceptujú. Prinášame vám tipy a triky, ako zatočiť s neúprosným časom a oddialiť proces starnutia aj bez pomocnej ruky plastického chirurga.

Dvíhajte nohy nad hlavu

Chcete predísť kŕčovým žilám? Poznáme príjemný spôsob, ako na to! Zdvihnite nohy nad hlavu, oprite ich napríklad o stenu a relaxujte. Krv z vašich nôh sa tak dostane do zvyšku tela bez prekonania sily gravitácie. Týmto jednoduchým trikom doprajete vašim žilám potrebný odpočinok a môžete tak predísť nepríjemným kozmetickým defektom.

Nezabúdajte so sebou nosiť fľašu vody

O tom, aké dôležité je dodržiavať pitný režim, sa už veľa popísalo. Napriek tomu mnohé z nás na to zabúdajú, alebo nevenujú tejto základnej potrebe dostatočnú pozornosť. Kúpte si peknú dizajnovú fľaštičku, ktorá sa vám zmestí do kabelky. Jednak ochránite našu planétu pred záplavou plastov, a zároveň vám bude pripomínať, že pocit smädu netreba potláčať.

Doprajte starostlivosť pokožke na krku

Koža na krku je veľmi tenká a zraniteľná, podobne, ako tá, ktorú máte na očných viečkach. Patrí preto k tým častiam tela, na ktorých sa známky starnutia objavujú medzi prvými. Ak sa chcete vyhnúť predčasným vráskam v oblasti krku, dbajte na jeho dostatočnú hydratáciu. Dennodenná výživa tejto zóny je základom.

Dodržiavajte pravidlo 2/30

Patríte medzi fanúšičky gaučovej kultúry? Existujú teórie, že ľudia, ktorí sledujú televízor viac ako 2 hodiny denne, sú náchylnejší na častejšiu konzumáciu sladkých a vysokokalorických jedál. Obmedzte pozeranie seriálov na pár epizód a následne si zacvičte po dobu 30 minút. Tento zvyk vám pomôže vyhnúť sa kilečkám navyše a zaručí vám lepší pocit zo samých seba.

Nesťahujte si vlasy príliš natesno

Stiahnuť vlasy gumičkou do copa sa niekedy zdá ako to najpraktickejšie riešenie. Dávajte si však pozor, aký silný úväz pri tom použijete. Neustále nosenie účesov v gumičke totiž stenčuje vlasy v mieste zviazania a stávajú sa tak čoraz krehkejšími.

Zabezpečte si hladké obliečky

Zobúdzate sa ráno celá otlačená a takpovediac “pokrčená”? Skoncujte s tým! Len veľmi málo ľudí má po prebudení tvár jemnú a môže sa pochváliť čerstvým vzhľadom. Problém môžu vyriešiť nové obliečky. Pohodlné vankúše, zahalené do hodvábu či saténu, dokážu urobiť zázraky. Kĺzavý povrch minimalizuje trenie, a tak aj ranný pohľad do zrkadla bude o čosi príjemnejší.

Používajte opaľovací krém po celý rok

Hoci sa to možno nezdá, slniečko viac či menej vplýva na našu pleť počas každého ročného obdobia. Aj na jeseň či v zime je pokožka vystavovaná slnečnému žiareniu, preto je na mieste zvážiť používanie opaľovacieho krému celoročne. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí tak robia, starnú až o 24% pomalšie ako ostatní.

Naučte sa držať telefón v úrovni očí

Predíďte vzniku vrások, dvojitej brady a iných defektov tým, že sa zbavíte malého zlozvyku. Väčšina z nás je naučených používať smartfón, alebo čítať so sklopenou hlavou, čo však negatívne ovplyvňuje svaly a kožu v oblasti krku. Pokiaľ však budete mobil alebo knihu držať priamo pred očami, môžete sa vyhnúť neželaným chybičkám krásy.

Proces stárnutia môžete spomaliť aj tým, že si vyhradíte dni bez telefónu, alebo ich vypnete aspoň na jednu hodinku pred spaním. Vďaka tomuto návyku pomôžete vášmu telu produkovať viac melatonínového hormónu, ktorý má priaznivý účinok na vaše telo.  

Telefonujte cez slúchadlá

Máte fóbiu z baktérií? O to obozretnejšia by ste mali byť pri používaní vášho mobilného zariadenia. Výskum totiž ukázal, že na obrazovke smartfónu možno nájsť až 18-krát viac mikroorganizmov ako na splachovači verejnej toalety. Pri telefonovaní so slúchadlami sa dokážete vyhnúť priamemu kontaktu telefónu s pokožkou tváre. Ďalším dobrým spôsobom prevencie je denne čistiť obrazovku s antibakteriálnymi utierkami.

Majte po ruke ústnu niť aj vodu

Kto by netúžil mať krásny a zdravý úsmev? Na to, aby ste tohto efektu dosiahli, nestačí, aby ste si zuby umyli len dvakrát denne. Naučte sa používať niť a zubnú vodu po každom jedle. Výrazne tak obmedzíte vznik zubného povlaku, obvzlášť, ak ste milovníčkou pitia kávy či čaju.

Foto:pixabay.com, pexels.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ako účinne zbaviť dieťa rozčuľovania? Skúste tieto metódy, ktoré naozaj fungujú!

Známe rozprávky s ponaučením

Čo majú spoločné šperky a tehotenstvo

Krátky film, ktorý Vás totálne chytí za srdce. Volá sa: Mama

Ako si s deťmi príjemne skrátiť chvíle v aute