Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Krásne telo aj po pôrode. Ako sa starať o pokožku, aby strie nemali žiadnu šancu?

subpage-img

Počas tehotenstva dostane najviac zabrať pokožka, ktorá býva väčšinou suchšia a svrbí. Najviac je to však v poslednom trimestri, kedy hrozí aj vznik strií. Koža nedokáže držať tempo so zväčšujúcim sa bruškom a ďalšími časťami tela, čím dochádza k neželaným prasklinkám.

Vznik strií môže nastávajúca mamička jednoducho prehliadnuť, pretože cez svoje rastúce bruško už nevidí na jeho spodnú časť.  K nepríjemnému zisteniu tak často prichádza až po pôrode. Dôležitá je preto prevencia.

Ako tomu predchádzať?

Natierať, natierať a ešte raz natierať. Nie je to jednoznačná ochrana, pretože niekedy sa vzniku strií jednoducho nedá úplne zabrániť. Je to však najistejšia cesta, ako s neželanými znamienkami krásy v tehotenstve bojovať, alebo prinajmenšom minimalizovať ich výskyt.

Natieranie je dobré zosúladiť s rannou a večernou starostlivosťou o telo. Je tiež vhodné zvoliť špecializované prípravky, ale veľmi dobre poslúži aj akýkoľvek mastný krém. Podstatné je kožu dostatočne natrieť, aby nestrácala pružnosť a bola odolnejšia. Nebojte sa opakovať túto procedúru čo najviac a čo najčastejšie.

Nezabúdajte na prsia a sedacie svaly

Pri natieraní je potrebné myslieť okrem bruška aj na sedacie svaly a prsia. Starostlivosti o oblasť hrudníka by ste mali venovať zvýšenú pozornosť i po pôrode, kedy dochádza k zahájeniu laktácie. V tomto období sa prsia zväčšujú, čím sa zároveň zvyšuje riziko výskytu strií.

reklamatext1

Veľmi výraznou, aj keď len mechanickou, pomocou môže byť aj správne zvolená podprsenka, ktorá zväčšujúce sa a ťažké poprsie podopriera. Potom nedochádza až k takému veľkému napínaniu kože a strie nemajú toľko príležitostí sa prejaviť. Natierať pokožku nezabúdajte ani pri končiacom období kojenia. Prsia vtedy povolia a zmenšia sa. Je to zároveň vhodná príležitosť k zaobstaraniu si nového spodného prádla správnej veľkosti.

Autor: ukulele.sk, Foto: pexels.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Triky, vďaka ktorým bude vaša domácnosť vyzerať ako po zásahu profíka

Bábätká a cumlíky

Aký filter v digestore používať, ako ho čistiť a meniť?

Matematikou za dieťatkom. Ako nájdem svoje plodné dni?

Najlepšie tipy na jednoduché a rýchle zariadenie obývačky