Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Kuša so 4 strelami s prísavkami

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovnú hračku: Kuša so 4 strelami s prísavkami

Pôvod: Made in China (uvedené na obale)

Popis: Plastová kuša so 4 strelami s prísavným kalíškom. Zabalená ja v plastovom priehľadnom obale s papierovou farebne potlačenou sponou, na ktorej je označenie CE a nápis S.W.A.T. Na nalepenom papierovom štítku je označenie ITEM NO: 121-089.

Druh nebezpečnosti: Riziko zadusenia

Príčiny nebezpečnosti: Pri skúške ťahom sa prísavky, ktoré tvoria nárazový povrch striel, ľahko oddelili. Ak nie je prísavka k hračke riadne pripevnená, možno predpokladať, že sa počas bežného a predvídateľného používania deťmi uvoľní. V prípade, že celá zostane v ústach, môže zablokovať dýchacie cesty v zadnej časti ústnej dutiny a hornej časti krku a spôsobiť udusenie.

Opatrenia na ochranu trhu: Dovozca uvedeného nebezpečného výrobku prijal dobrovoľné opatrenie, na základe ktorého stiahol predmetné výrobky zo svojho veľkoskladu a zaviazal sa stiahnuť ich z trhu. Zároveň mu boli uložené záväzné pokyny informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku formou oznamu na PJ, ako aj prostredníctvom verejnoprávnych elektronických médií.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali dávať deťom na hranie. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Detský kočík Fukang

Nebezpečný výrobok - Sada hrkálok - BABY RATTLES

Nebezpečný výrobok - nočné svietidlo do sieťových zásuviek Ante

Stiahnutie z distribúcie lieku VIGANTOL

Antikoncepcia CILEST 1x21, 3x21 tbl - stiahnutie z trhu