Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Ľahké a rýchle obedy pre vyťažené mamičky

subpage-img

Prinášame typy na ľahké a jednoduché obedy, ktoré stíhate aj keď ste v zhone. Staráte sa o detičky, musíte ísť na nákup, vybaviť iné záležitosti, upratať... Myslíte si, že čas je len na studený obed? Už žiadne zvyšky z nedele a studené obložené chleby.  Doprajte si lahodný pokrm, aj keď to zdanlivo vyzerá, že nemáte čas. Obedy do pol hodiny sú tu pre vás!

 

Kuracie a dusená zelenina

Základom tohto receptu sú kuracie prsia a zelenina.

Potrebujeme: Kuracie prsia

Sójová omáčka

Horčica

Bazalka sušená

Cuketa

Baklažán

Mrkva

Soľ

Korenie

 

Postup: Mäsko nakrájame a naložíme do koreniacej zmesi. Zmes sa skladá z 2 polievkových lyžíc sójovej omáčky, 1 čajovej lyžičky horčice a bazalky. Mäso necháme odpočívať 10 minút. Zeleninu umyjeme, očistíme. Na baklažáne a cukete môžeme šupku pokojne ponechať, mrkvu treba ošúpať. Zeleninu nakoreníme, osolíme a posypeme bazalkou. Mäso hodíme na rozpálenú naolejovanú panvicu a zatiahneme krátko z každej strany. Pridáme zeleninu a osmahneme z každej strany. Prilejeme 3 polievkové lyžice vody a prikryjeme pokrievkou na 5 minút. Potom celú zmes dáme do rúry a pečieme do zmäknutia, cca 25 minút.

 

Avokádové špagety

Potrebujeme: Avokádové pesto:

Ready to eat avokádo

Cesnak

Korenie

Soľ

Oregano

 

Postup: Avokádo očistíme a vylúpneme kôstku. Dáme ho do mixéra, pridáme očistené 2 strúčiky cesnaku, korenie, soľ a oregáno. Zmixujeme. Uvaríme špagety (môžeme aj bezlepkovú kukuričnú verziu). Špagety pomiešame s pestom. Môžeme na záver posypať syrom.

 

Cesnaková polievka

V tomto recepte môžeme použiť aj populárny a aktuálny medvedí cesnak. Keďže je práve jeho sezóna, snáď nebudete mať problém ho zohnať, ale ak by ste aj mali, môžete samozrejme použiť aj ten klasický cesnak.

Potrebujeme: Zemiaky

Vývar zeleninový (bujón)

Cesnak

Soľ, korenie

Chlieb

Olej

Syr

 

Postup: Uvaríme si zemiaky do mäkka. Potom odcedíme. Vývar necháme zovrieť, pridáme zemiaky. Pridáme pretlačený cesnak zhruba 3 strúčiky. Dosolíme a dokoreníme podľa chuti. Varíme aspoň 15 minút, aby sa spojili chute. Starší chlieb si pokrájame na kocky a osmahneme do chrumkava na panvici. Posypeme syrom a pri podávaní opečeným chlebom ozdobíme polievku.

 

Foto: Pixabay.com

 

Autor: Katarína V.

 

 

 

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Jedzte grapefruit každý deň, a s vašim telom sa budú diať zázraky

Pár pekných pesničiek, ktoré by Vaše deti určite mali poznať :)

Výzva s bábätkami. Topnete ju?

Rodičia, čítate si s deťmi?

Fitmamičky chudnite do plaviek, pripravte sa s nami