Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Lekári boli šokovaní, keď zistili, ako táto poloha pri spánku ovplyvňuje ľudské zdravie a aké veľké dopady na telo má

subpage-img

Konečne je večer a vy sa po náročnom dni chystáte do postele. Už sa nemôžete dočkať, až zaleziete do perín a necháte sa pohltiť ríšou snov, v ktorých ste pánmi iba vy. Nakoniec tvrdo zaspíte a prespíte celú noc až do rána. Sú ľudia, ktorí dokážu zaspať v pozícii a v tej rovnakej pozícii sa aj ráno prebudia. To sú však výnimky, pretože väčšina ľudí nedokáže spať celú noc v jednej polohe. Polohy tak menia, odkopávajú sa, prevaľujú sa a ráno sa prebudia treba na druhej strane postele, aj to sa stáva. Ak sa to deje aj vám, tak by ste mali vedieť, že sú polohy, ktoré môžu ovplyvniť vaše zdravie, niektoré pozitívne a niektoré negatívne. V ktorej polohe spávate vy?

Na chrbte

Spanie na chrbte je najlepšou voľbou, akú môžete pri výbere polohy urobiť. Je jasné, že v noci to neovplyvníte, ale keď zaspávate, ľahnite si na chrbát. Bude tak väčšia pravdepodobnosť, že v nej zostanete. Vďaka tejto polohe dochádza k dobrému uvoľneniu svalov a zamedzí sa žalúdočným problémom, avšak aj táto poloha má svoje negatívum, chrápanie. To sa však týka len tých, ktorí k tomu majú dispozície. V normálnom prípade sa jedná o najlepšiu možnú voľbu.

Na bruchu

Spánok na bruchu patrí medzi obľúbené polohy mnohých ľudí. Málokto však vie, že práve táto poloha je pre spanie práve tá najhoršia. V rámci tejto polohy je totiž extrémne namáhaná naša chrbtica, rovnako ako oblasť krku, teda krčných stavcov. Celkovo má táto poloha veľmi nepriaznivý vplyv na krvný obeh a na správne dýchanie počas spánku. Touto polohou si neodpočiniete, pretože vás vo finále budú bolieť chrbát i krk. Ženám ochabnú prsia a mužom prsné svaly. Odporúča sa teda v tejto polohe vôbec nespať a radšej zvoliť inú.

Pravý alebo ľavý bok

Ak spíte na boku, môžete byť relatívne v pokoji. Ak nie ste nejako extra skrútení, chrbtica by mala byť v dobrej polohe, takže by malo dôjsť aj k uvoľneniu svalov. Výhodou je, že u tejto polohy je takmer nemožné chrápanie, takže ak váš partner alebo partnerka chrápe,šťuchnite ich, aby sa prevalil na bok. Táto poloha je vhodná pre tehotné ženy alebo ľudí s obezitou. Pri spaní na pravom boku môžu nastať problémy s pálením záhy, a pri spaní na ľavom boku je vyvinutý väčší tlak na niektoré orgány. Ak teda preferujete spanie na boku, striedajte jednotlivé strany.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Zápcha. Ako riešiť tento nepríjemný problém?

Myslela si, že je dobrá matka, ale potom zistila, koľko hrozných chýb robí a čo tým môže spôsobiť: Myslíte si, že sa k deťom správate správne?

Ako odstrániť brucho po cisárskom reze doma

Test DNA ukázal, že dve dievčatá k sebe majú viac blízko, než si mysleli

Dizajnéri, alebo kúzelníci? Keď sa obyčajné veci menia na fascinujúce umelecké diela