Portál pre mamičky a ich detičky
- Katarína V.

Letné limonády, ktoré zaženú smäd.

subpage-img

Máme pre vás lahodné kombinácie byliniek a ovocia, ktoré jednoznačne patria k letu. Letné horúce dni sa tak stanú znesiteľnejšími a pri vode si to vďaka našim limonádam skvelo užijete.

 

Uhorkovo mätová

Ak rozmýšľate, ako je možné skombinovať zeleninu s bylinkou, máme pre vás jednoduchú odpoveď: je to osvedčené a lahodné. Na túto sviežu limonádu potrebujeme uhorku, citrón a mätu. Nie je potrebné túto trojkombináciu osladiť, no ak to bude potrebné, použite trstinový či kokosový  cukor. Dodajú limonáde výbornú karamelovú chuť. Zeleninu a ovocie nakrájajte na malé kúsky a zalejte vodou. Pridajte ľad.

 

Limonáda z červeného ovocia

Toto je nápoj pre všetkých fanúšikov drobného ovocia. Je kyslejší a osviežujúca.

Potrebujeme drobné ovocie ako jahody, čučoriedky, maliny ďalej med alebo javorový sirup. Ovocie umyjeme, očistíme a dáme do mixéra. Pomixujeme na hmotu s kúskami, tak aby sme v limonáde ešte mali drobné kúsky ovocia. Zalejeme vodou a prisladíme napríklad medom.

 

Levanduľová

Táto limonáda je re ľudí, ktorí majú radi nové chute. Je letná s chuťou prímorských destinácií.

Potrebujeme 2 stonky sušenej levandule, trstinový cukor, citrón, mätu a jahody. Jahody očistíme a nakrájame na drobné kúsky. Polovicu jahôd rozpučíme, pridáme mätu a rozdrvíme aj ju. Polovicu citróna odšťavíme a šťavu nalejeme do hmoty. Zvyšnú polovicu nakrájame na drobné kúsky. Levanduľu oberieme a získame tak zrnká, ktoré pridáme do limonády. Všetko zmiešame a zalejeme vodou. Po pár hodinách všetko precedíme, aby nám ostala len šťava. Šťavu prisladíme cukrom podľa chuti.

 

Jablkový džús

Potrebujeme jablká, pomaranč, škoricu a vodu. Jablká nakrájame, očistíme a dáme do odšťavovača. Získame tak jablkovú šťavu. Prelejeme ju do džbána a zriedime vodou, v pomere 1:3 (Voda je jeden diel). Pridáme škoricu a pomarančovú šťavu. Servírujeme vo vysokých pohároch so slamkou a pomarančovým kolieskom na okraji.

 

Foto: Pixabay.com

 

Autor: Katarína V.

 

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Návšteva divadla ako oddych od detí. Ako sa obliecť, aby ste si nevyrobili poriadne faux pas?

Všestranný pomocník: Aj takto môžete využiť soľ v domácnosti

4 praktické nápady, ako zariadiť krásnu detskú izbu

Dieťa nechce poslúchať! Čo robiť, keď nastáva obdobie vzdoru?

Výborný recept na zemiakové krokety. Pripomeňte si chuť mladosti.