Portál pre mamičky a ich detičky
- diana.hoppejova

Leto sa blíži! Vďaka týmto návykom schudnete rýchlo a bez potreby ísť do posilňovne

subpage-img

Chudnutie je pre mnohé ženy akýmsi strašiakom. Každá z nás však chce vyzerať dobre  preto sa často krát utiekame k drastickým diétam, ktoré zničia náš žalúdok a po tom, čo sa začneme opäť stravovať ako obyčajne sa dostaví jojo efekt.

Ako však schudnúť a opäť nepribrať? Stačí do života zaviesť týchto pár trikov, ktoré sú nenápadné, ale pri chudnutí veľmi nápomocné.

Zhlboka dýchajte

Ak dýchate zhlboka znižujete tým množstvo kortizolu, ktorý reguluje priberanie a stres. Taktiež telu dodávate kyslík a zrýchľujete svoj metabolizmus. Ak vydychujete rýchlejšie ako normálne, znižujete v tele množstvo oxidu uhličitého a tým vaše bunky využívajú viac energie.

Na raňajky si pridajte porciu zeleniny

Raňajky sú základom dňa. Túto vetu by ste nemali brať ako „otrepanú“ frázu. Je to 100% pravda. Raňajky zabezpečujú 25% celkového príjmu energie, ktorú za deň máte prijať. Zabezpečujú dobrú náladu a celkové pôsobenie. Zelenina na raňajky zdravo zasýti a zníži tým príjem kalórií počas dňa.ahmadpi/ flickr.com

Seďte vzpriamene

Nehrbte sa popri sedení. Ak sedíte vyrovnaná, schudnete naozaj rýchlo a efektívne. Jednoduchý, no účinný zvyk znižuje množstvo kortizolu a vyžaduje viac energie ako si viete predstaviť.

Dag4/ flickr.com

Pridajte do jedálnička pálivé korenie

Pálivé jedlá urýchľujú spaľovanie kalórií a to tým, že stimulujú ničenie tukových buniek. Navyše príjem pálivého jedla zrýchľuje metabolizmus až o neuveriteľných 20% na aspoň 30 minút. Počas tohto času vaše telo bude spaľovať kalórie bez toho, aby ste niečo robili.

Renata Mendes/ flickr.com

Vezmite to po schodoch

Nemáme na mysli eskalátor. Ak sa rozhodujete medzi výťahom alebo schodmi, stavte na druhú možnosť. Ak denne prejdete 2 poschodia, môžete za rok schudnúť 2 kilá. Ak prejdete denne 6 poschodí, ročne to môže byť až 7 kíl! Efektívne chudnutie bez nejakej extra námahy.

bog_marsh/ flickr.com

Pred jedlom vypite 2 poháre vody

Tento jednoduchý trik zabráni prejedaniu. Po tom, čo vypijete 2 poháre vody sa budete cítiť plná a zjete toho oveľa menej. Navyše voda zrýchli metabolizmus a vyčistí telo od prebytočných toxínov.

André Flims/ flickr.com

Dajte si horúcu sprchu

Počas horúcej sprchy spáli vaše telo rovnaké množstvo kalórií ako pri 30 minútovej chôdzi. Takže načo čakáte? Doprajte si príjemnú horúcu sprchu.

titulná foto: sabrinajuly/ flickr.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

10 druhov ovocia, ktoré rozžiaria vašu pleť a zabránia jej starnutiu

Citrónovú kôru nevyhadzujte. Budete prekvapení, akému ochoreniu môže pomôcť

Otázky detí, ktoré dokážu pekne zaraziť – ako reagovať na tie najvychytenejšie?

Policajt zomrel pri cunami v roku 2004. Po 17 rokoch dostala rodina strašidelnú správu, ktorej nechcú uveriť

Rakovina pľúc má zvláštne príznaky. Aj bolesť ramena a kĺbov je jedným z nich, často si ju preto zamieňame s iný ochoreniami