Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Ľudia sa znechutene pýtali, čím jej deti trpia. Odpoveď matky ich nechala bez slov

subpage-img

Tieto dve dievčatá sú v skutočnosti staršie, než sa zdá. Doktori im od narodenia nedávali šancu, ale ony sa nehodlali vzdať. Toto je príbeh Loly a Claire. Claire a Lola Hartley sú dve dievčatá narodené s mikrocefáliou. Jedná sa o vrodenú vývojovú chybu, ktorá vedie k zmenšeniu veľkosti hlavy i mozgu. Kvôli mikrocefalii mali Claire a Lola Hartley menšie hlavy než normálne sa vyvíjajúce deti. Trpeli demenciou a ich vývoj mozgu nebol normálny. Navyše nemohli poriadne hovoriť, chodiť a vidieť.

V skutočnosti je dvoma dievčatám na týchto fotografiách 10 a 15 rokov, ale ľudia si boli istí, že sú mladšie práve kvôli tvaru svojej hlavy. Napriek stavu dievčat a tomu, že lekári hneď po narodení rodičov varovali pred najhorším, trvali na zaistení normálneho života, upustili od invazívnej liečby a zoznámili dievčatká s veľmi zdravou stravou. Hartley povedal: "Dali sme ich mozgom to, čo potrebujú k rastu. Dievčatá prestali zvracať a pribrali na váhe, čo dalo ich telu šancu zosilniť. "Dievčatá si užívali života každý deň a trávili čas so svojou rodinou. Zatiaľ čo ľudia reagovali prekvapením a niektorí znechutene, iní videli dievčatá ako zázrak a možno ako znamenie niečoho nebeského.

Boli to vlastne obyčajné dievčatá, napriek svojej chorobe mali záujmy ako každé iné dieťa v ich veku. Dievčatá rady poslúchali rap a sledovali televíziu. Boli tiež veľkými fanúšičkami športu, zvlášť keď ich starší brat Cal začal hrať  v stredoškolskom basketbalovom tíme. Dievčatá nemohli chodiť ani hovoriť a mali poruchu zraku, ich rodičia s nimi komunikovali pomocou zmyslových hračiek v zatemnenej miestnosti. "Usmievajú sa a spoznávajú ľudí. Vieme, že vedia, kto sme. " Dievčatá bohužiaľ zomreli. Claire žila 17 rokov a Lola 13 rokov. Vyjadrujeme sústrasť celej rodine a rodičom prejavujeme veľkú úctu, že svoje dcéry cez všetko milovali a dali im šancu žiť.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Muž prišiel s nápadom, ako spestriť čas chorým deťom: Nemocničné obliečky mení na zábavné hracie plochy

Príčiny a príznaky samovoľného potratu. Na čo by sme si mali dávať pozor?

Najťažšie situácie v živote pracujúcich matiek

Tehotenstvo je nákazlivé. Ovplyvňujú nás naše tehotné kamarátky aj kolegyne

Potrat ako jediné riešenie pre opustenú matku. Čo ju donútilo nedokončiť svoj zámer?