Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Máte radi banány? Tak si dajte pozor. Pokial na nich uvidíte túto vec, jesť by ste ich rozhodne nemali

subpage-img

Je veľa dôvodov, prečo by sme mali zaradiť do svojho jedálnička práve banány. Sú dobré a obsahujú tiež celý rad telu prospešných látok. Môže sas v nich ale skrývať číre zlo.

Možno ste to nevedeli, ale banány sú po jablkách najviac konzumovaným ovocím na svete. Dôvodov, prečo sú tak obľúbené, je hneď niekoľko – obsahujú prírodné cukry dodávajúce energiu, veľké množstvo vlákniny a telu prospešné prvky ako je draslík, horčík a železo.

Navyše sú zdrojom množstva vitamínov a tiež kyseliny listovej. Obrovskou výhodou je, že sa banány dajú jesť takmer kedykoľvek a kdekoľvek, bez použitia akéhokoľvek nástroja a nemusíte ich ani umývať – to všetko vďaka jej šupke, ktorá ich chráni pred nečistotami.

Asi si myslíte, že vybrať dobré banány je veľmi jednoduché – stačí si v supermarkete vyhľadať tie najžltšie. Je tu ale niečo, na čo si musíte dať dobrý pozor!

V ovocí často nechávajú nakladené vajíčka jedovaté exotické pavúky. Pri veľkom zbere a nepríliš zodpovednej práci colníkov, sa potom tieto banány dostávajú do Európy. Prípad bohužiaľ nie je ojedinelý. V supermarketoch sa také banány objavili už niekoľkokrát.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nafilmovaní v nelichotivej situácii: Otec ťahal dcéru letiskovou halou po zemi

Čo sa stane, keď počas 14 dní ani raz nezakričíte na svoje dieťa? Budete prekvapení!

Je káva pre Vaše zdravie škodlivá? Spýtala som sa doktorky a tá mi vyvrátila 3 bežné mýty, ktoré o kofeíne kolujú!

Pestovateľský rekord: Na Havaji sa urodili avokáda veľké ako novorodenci

Muž žiadal celý mesiac svoju lásku o ruku bez toho, aby o tom čo i len tušila