Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Máte vo vzťahu hádky? Toto sú dôvody, prečo je vaša láska skutočná

subpage-img

Dnes sa spolu pozrieme na niekoľko dôvodov, prečo sú hádky dôkazom skutočnej lásky. To, že sú vo vzťahu hádky nemusí vždy znamenať, že je niečo zle. Skôr naopak! Podľa posledného prieskumu si takmer 44% párov myslí, že hádky prospievajú vzťahu. Myslia si, že sa po nich vyčistí vzduch, a že sa hádkami dokonca udrží dlhodobý vzťah.

Hádky sú základom dobrého vzťahu. Pokiaľ dokážete vyjadriť presne to, čo vám vadí, potom je to znak, že chcete posunúť váš vzťah ďalej. Ľudia, ktorí sú vyzretí, tak nemajú potrebu na niekoho len tak kričať, ale povedia svoje námietky, vypočujú si názor toho druhého a pokúsia sa urobiť nejaký kompromis, ktorý bude vyhovovať obom. Ďalší dôvod je ten, že pokiaľ sa máme potrebu s niekým hádať, tak je to znak, že nám na ňom záleží. Určite by bolo ľahšie privrieť oči nad všetkým, čo vás na druhom štve, ale snaha o to, aby sa určité veci zmenili je oveľa lepšia. Keďže to znamená, že máte snahu o to, aby sa váš vzťah stal harmonickejším, to je znakom skutočnej lásky. Skúste si spomenúť ako často ste sa hádali so svojimi rodičmi alebo súrodencami.

Ďalším dôvodom je, že hádky uľahčujú komunikáciu. Pokiaľ chcete mať spokojný vzťah, je potrebné hovoriť s tým druhým, a tým aj získať jeho dôveru. Keď nebudete hovoriť bude to medzi vami akurát škrípať. Musíte sa však naučiť vypočuť druhých. Hádky sa radia medzi najúprimnejšiu formu komunikácie.

A ako posledný dôvod je ten, že hádky sú zdravé. Psychológovia sa zhodli na tom, že je 7 kľúčových bodov pre šťastný a dlho trvajúci vzťah. Hádky sa medzi tie body radia. V skutočnosti je to tak, že ak sa ľudia nikdy nehádajú, môže to vyzerať harmonicky, ale v skutočnosti niečo nie je v poriadku. Hádky vzťahu dosť pomáhajú. Je ale dôležité, aby ste sa držali pokojného prejavu v žiadnom prípade nekričte na druhého partnera. A určite nepoužívajte argumenty, ktoré k tomu vôbec nepatria!

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Tešíte sa v novom roku na bábätko? Toto sú najpopulárnejšie detské mená

Manželka odhalila neveru svojho muža, ale až po jeho smrti

No možno sa na ne hnevať? Vylomeniny detí, ktoré vás rozosmejú

Prekvapenie pre chlapčeka, ktorého neposlúchajú nôžky: Vďaka zamestnancom obchodu môže chodiť

Toto sú veci a vlastnosti, ktoré by mala mať podľa psychológov úplne každá žena! Máte ich?