Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Matka sa chcela vzdať syna s downovým syndrómom. Neuveríte, ako na to zareagoval otec

subpage-img

Manželia sa na príchod prvého spoločného potomka veľmi tešili. Ich šťastie však malo krátke trvanie. Asi minútu a pol po narodení ich syna im lekár oznámil zdrvujúci verdikt. Keď Jevgenij Anisimov spomína na narodenie svojho syna, mieša sa v ňom radosť aj smútok zároveň. Teraz je už s celou situáciou vyrovnaný, avšak bezprostredne po tom, čo jeho bývalá manželka porodila, nevedel, čo si počať.

Lekári im totiž čoskoro po narodení malého Juriho oznámili, že ich syn trpí Downovým syndrómom. Mladým manželom sa vtedy zrútil celý svet. Jeho matka však situáciu psychicky nezvládla a trvala na umiestnení dieťaťa do ústavu. To však nedovolil Jevgenij, ktorý sa rozhodol byť slobodným otcom. Jevgenij sa zo všetkých síl snažil podporovať svoju vtedajšiu ženu, lebo veril, že pre ňu je celá situácia horšie znesiteľná. Svoje emócie tak pred manželkou schovával a so situáciou sa vysporiadal v súkromí.

Nakoniec novopečený otec prišiel k rozhodnutiu, že je pripravený sa o svojho syna postarať. Potom, čo sa tak rozhodol, začal študovať detailnejšie informácie, ktoré sa s diagnózou Downovho syndrómu spájajú. Z najrôznejších zdrojov zistil, že deti, ktorým je toto postihnutie diagnostikované, majú šancu na normálny a samostatný život. Jeho manželka sa však starostlivosti o postihnuté dieťa bála, preto sa neskôr rozviedli.

Byť slobodným otcom Jevgenija navždy zmenilo. Do starostlivosti o svojho výnimočného syna dáva všetko svoje úsilie a je presvedčený, že jeho syn robí rýchle pokroky. Mladému mužovi nevadí ani fakt, že kvôli nadštandardnej starostlivosti o syna prišiel o svoju pôvodnú prácu a teraz sa živí ako radový robotník. Neľutuje ani straty manželky, s ktorou aj napriek všetkému zostal v priateľskom kontakte.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Bylinky a bylinné čaje v tehotenstve. Dajte si pozor na ľubovník, šalviu alebo zázvor

Rodičia pozor. Vaše správanie k deťom ovplyvní neskôr ich partnerské vzťahy

Ako spoznať ovuláciu. Sledujte reč svojho tela, ktorá vám odhalí vaše plodné dni

Dievča (20) otehotnelo, hoci bola stále panna: Vysvetlila, ako presne sa to stalo.

Pôrod do vody, vertikálny pôrod alebo kontroverzný lotosový pôrod. Aj takto dnes rodia moderné mamičky