Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Milovanie trikrát týždenne. Odborníci radia, že by ste túto pravidelnosť nemali presahovať

subpage-img

Do dnešného dňa existujú ženy, ktoré veria tomu, že pokiaľ nebudú mať so svojou polovičkou častý sex, nájde si milenku. Aká je pravda?

Zo začiatku vzťahu mnoho z nás kladie dôraz na to, aby sme svojej polovičke splnili všetko, čo jej vidíme na očiach. Aj preto si mnoho žien naivne myslí, že medzi potreby, ktoré by mali byť okamžite naplnené, patrí časté milovanie. V rámci akejsi stigmy sa totiž muži zobrazujú ako stále sexuálne aktívni samci, ktorých nezáujem ženy odrádza.

Vekom sa to podľa rôznych prieskumov zvykne prehĺbiť ale z času na čas aj opačne. Obvykle jeden z partnerov v stabilnom vzťahu stráca záujem o sex a milovanie sa rozhodne neodohráva na pravidelnej báze. Ako to však v skutočnosti je a aký štandard by sme si mali vo vzťahu udržiavať?

Ani často, ani málo

Je pochopiteľné, že zo začiatku partnerov láka telesné poznávanie o niečo viac - a tým pádom sa sex môže odohrávať pokojne každý deň. Faktom však je, že takéto používanie nevedie k šťastnému vzťahu, práve naopak. Sex sa totiž stane akýmsi stereotypom a namiesto toho, aby ste sa naň tešili, sa pripravíte o obrovskú dávku vášne a romantiky. Každodenné milovanie totiž vie priniesť stereotyp do vášho vzťahu oveľa skôr, než by ste čakali.

Sexuológovia upozorňujú aj na to, že v prípade, že potrebujete mať sex každý deň, niečo nie je v poriadku. Neznamená to, že máte hneď hormonálny problém, ale zrejme vaše milovanie nie je na dostačujúcej úrovni a váš partner vám jednoducho nestačil. Ľudovo povedané, sex si neužívate a skôr než na kvalitu, beriete kvantitu. V tom prípade sa radí jednoduché, zamerajte sa na to, aby bol sex prínosom pre obe strany a nielen krátkodobým potešením.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Povzbudzujúce slová od mamičky pre kamarátku, ktorá sa bojí materstva, by mala byť vzorom pre všetky ženy!

Šokujúce video zo stanice: Iba ročné bábätko prežilo pád pred rútiaci sa vlak

Milovanie trikrát týždenne. Odborníci radia, že by ste túto pravidelnosť nemali presahovať

Otázky detí, ktoré dokážu pekne zaraziť – ako reagovať na tie najvychytenejšie?

Mladší muž a staršia žena. Prečo sa tak priťahujú a má ich vzťah budúcnosť?