Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Moja žena je pre mňa dôležitejšia ako deti, tvrdí spisovateľ

subpage-img

Spisovateľ a predovšetkým otec Mike Berry na svojom blogu vysvetlil všetkým jeho čitateľom, prečo je jeho žena pre neho dôležitejšia ako vlastné deti. Tento názor by mal byť v každej rodine. S tým ale nesúhlasí asi polovica jeho čitateľov, ktorí ho za to skritizoval. Tá druhá polovica súhlasila s jeho myšlienkami.
Mike a jeho manželka vychovávajú osem adoptovaných detí

Manželia sú sedemnásť rokov a vychovávajú celkom osem adoptovaných detí. Spisovateľ zdôraznil, že nikdy svoje deti nezanedbával a miluje ich celým svojím srdcom, ale jeho žena zostane stále na prvom mieste. Aké sú dôvody tohto rozhodnutia? Zdravé manželstvo je podľa neho základom šťastného domova.
Deti nie sú podľa neho základným kameňom rodiny. Sú ale jeho veľkou súčasťou. Najdôležitejšou súčasťou ste vy a váš partner. Je to vaša zodpovednosť a deti by mali nasledovať váš príklad. Než deti prišli, existovali ste len vy a partner. Zamilovali ste sa, celú noc ste boli schopní spolu hovoriť alebo telefonovať a v určitom okamihu ste sa rozhodli byť spolu až do konca života.

Nakoniec ste spoločne vytvorili rodinu a objavili sa krásne deti, ktoré milujete zo všetkého najviac. Aj tu by ale manželstvo nemalo byť zabudnuté  a stále ho udržiavať krásne. Nič netrvá večne. Príde chvíľa, kedy deti vyrastú a opustia rodný dom. Spisovateľ sa rozpísal o tom, že v jeho dome nie je miesto pre dospelého človeka.

Vzťah s jeho ženou musí byť stále silný a dôverný ako na začiatku

Keď dieťa opustí domov, založí si novú rodinu a vychováva vlastné deti, vzťah s manželkou by mal byť taký, ako bol na začiatku. Aby sme takú budúcnosť zaistili, je nutné na vzťahu neustále pracovať. Manželstvo by malo byť prioritou, aj keď je to niekedy ťažké.

Deti sa od nás učia, preto by sme im mali ukazovať, čo robíme a ako sa máme radi. Sledujú každý náš pohyb a cítia každú negatívnu aj pozitívnu reakciu nášho tela na dané situácie. Preto by každý mal chcieť, aby jeho manželstvo alebo partnerstvo bolo pre deti príkladom. Preto je pre spisovateľa žena dôležitejšia ako jeho deti. Naše deti nás potrebujú a sú oveľa dôležitejšie ako záľuby, práca alebo priatelia. Mali by sme sa o ne starať, ako najlepšie vieme, ale nesmieme na úkor toho zanedbávať partnerský vzťah. Keď deti vidia, ako sa ich rodičia milujú, vedia, že ich milujú aj ich rodičia.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

KORONAVÍRUS: Štátny ústav pre kontrolu liečiv bude posudzovať vakcínu Sputnik V

Výzva na sociálnych sieťach odštartovala veľkú vec. Internet zaplavili fotky ľudí, bojujúcich za čistejšiu planétu

Inteligenciu dedíme po matke, nie po otcovi. Hovorí nový výskum

Poistné podvody najviac lákajú majiteľov áut. Úspešnosť odhalení sa zvyšuje

Ťažko chorý dedko nemohol ísť s vnučkou na bál, no so svojou princezničkou si predsa len zatancoval