Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Mrazivá predpoveď výrobcu vakcín. Do polovice roka 2022 sa zrejme stane toto

subpage-img

Otázka posilňovacích vakcín je hlavnou témou mnohých diskusií. Jeden z ich výrobcov predpovedá, že súčasné vakcíny bude potrebné v blízkej budúcnosti aktualizovať.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti BioNTech (ktorá spoluvytvárala vakcínu Pfizer) Ugur Sahin povedal v rozhovore pre Financial Times, že svet bude pravdepodobne potrebovať novú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 do polovice roka 2022.

Bude potrebná na ochranu pred budúcimi variantmi, proti ktorým už súčasné vakcíny nebudú fungovať. "Tento rok je iná vakcína úplne nepotrebná. Do polovice budúceho roka to však môže byť iná situácia, "vyhlásil.

Sahin sa domnieva, že nasledujúci vývoj vakcín bude musieť byť "ušitý na mieru tak, aby reagovala na nadchádzajúce mutácie, pretože budú pravdepodobne schopné vyhnúť sa imunitnej reakcii, ktorú poskytujú súčasné vakcíny." Vírus tu zostane a bude sa ďalej prispôsobovať. Toto je kontinuálna evolúcie a evolúcia sa práve začala. "Súčasné posilňovacie vakcíny majú podľa šéfa BioNTechu za cieľ poskytnúť dodatočnú ochranu pred variantom delta. Pretože však vírus stále mutuje, nové vakcíny sa  môžu zamerať na nové mutácie.

S podobnou predpoveďou prišli aj ďalší experti na vakcíny. Riaditeľ spoločnosti Pfizer Albert Bourla nedávno uviedol, že verí, že do roka sa budeme môcť vrátiť k normálnemu životu, ale varianty vírusu SARS-CoV-2 môžu naďalej mutovať. Má pocit, že kvôli nepretržitému vývoju bude každý rok potrebné vytvoriť novú vakcínu. "Najpravdepodobnejší scenár pre mňa je, že keďže je vírus rozšírený po celom svete, budeme naďalej vidieť nové varianty, ktoré prichádzajú. Tiež budeme mať vakcíny, ktoré vydržia najmenej rok. Bude zrejme nutné každoročné očkovanie, ale nevieme to naisto. Musíme počkať, "poznamenal Bourla.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Zbláznené hormóny, alebo prečo aj muži v tehotenstve priberajú?

Alarmujúce odhalenia najnovšieho prieskumu: Množstvo rodičov verí, že chrípku možno dostať z očkovania

Nevinná hra s tabletom: Trojročné dieťa zablokovalo oteckovi iPAD na 48 rokov

Pár si adoptoval čínskeho chlapca. Hrozivé zistenie po rokoch

Pozor! Čo veľa ľudí nevie. Toto sú skryté známky toho, že ste mali úpal