Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Nádej pre malú bojovníčku: Po mesiacoch drastickej liečby dievčatko porazilo rakovinu v jej 4. štádiu

subpage-img

Napriek náročnému vstupu do života sa dnes opäť usmieva! Malej Molly Hughes bola diagnostikovaná zákerná rakovina, keď mala iba 4 mesiace. Nasledovali drastické liečebné postupy, ktoré muselo dievčatko podstupovať vyše roka. Po 15 mesiacoch prišli konečne dobré správy.

Rozkošná princeznička Molly má dnes 21 mesiacov, no za jej úsmevom sa skrýva množstvo bolesti. V roku 2017, keď bola ešte iba malé bábätko, lekári odhalili, že trpí neuroblastómom. Dievčatku bol zistený typ rakoviny, ktorý sa vyvíja z nervových buniek a ktorý je najčastejšie diagnostikovaný deťom do 5 rokov.  

Po tom, ako si milujúci rodičia museli vypočuť tie najtrpkejšie slová, prišli ešte horšie správy. Zákerná choroba mala byť vo svojom 4., poslednom štádiu. Podľa slov mamičky malej Molly bola rakovina v čase jej nálezu rozšírená v takmer celom tele jej dcérky. „Bolo to ťažké. Bola naozaj, naozaj chorá,” spomína statočná žena.

Extrémna liečba

Pre vážnosť situácie doktori začali ihneď konať a naordinovali dievčatku drastickú liečbu. Tá zahŕňala chirurgický zákrok, päť kôl chemoterapie, dve transplantácie kmeňových buniek, imunoterapiu a desať cyklov ožarovania. Nielen pre malú Molly, ale aj pre jej rodinu išlo o najnáročnejšie obdobie ich života, v nemocnici celkovo strávili 130 nocí.

Po náročných 15 mesiacoch prišli z onkológie konečne dobré správy. Hoci dievčatko vplyvom liečby stratilo sluch a musí používať načúvacie pomôcky, najnovšie výsledky testov nevykazovali žiadne ďalšie známky ochorenia v jeho telíčku. “Tak neuveriteľne sa nám uľavilo,” povedala mamička Chelsea Hughes pre CNN. “Je šťastná a hravá a znova robí normálne veci. Stále však musíme držať nad ňou stráž,” dodala.

Zákernosť rakoviny spočíva aj vo vysokom riziku recidívy. Molly preto bude naďalej pod prísnym dohľadom lekárov. Každé tri mesiace po dobu piatich rokov ju čaká vyšetrenie, či  sa choroba náhodou nevrátila. Zabrániť by tomu mohol aj nový liek, ktorý je ešte v testovaní.

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Kapučíno trochu inak: Brian maľuje portréty hviezd do kávy

Plánujete medové týždne? Tieto hotely ponúkajú romantiku, o akej sa vám ani nesnívalo

Osudová zhoda náhod: Sestry porodili svoje bábätká v rovnaký deň

Mama oblieka svoju dcérku ako hviezdu z červeného koberca. Róby vytvára z materiálov za pár centov

Stavebnica je najlepšia hračka na svete. Vďaka nej si dieťa rozvíja množstvo dôležitých schopností