Portál pre mamičky a ich detičky
-

Nadobudli ste kilá navyše počas manželstva? Podľa vedcov majú šťastné páry väčší sklon k priberaniu

subpage-img

Ste stále zaľúbení až po uši, presne, ako keď ste sa spoznali? Tak to si môžete pogratulovať. Spokojné manželstvá sú v dnešnej dobe skôr vzácnosťou, ako bežným javom. Zároveň by ste však mali byť obozretní a nezaháľať v starostlivosti o svoj zovňajšok. Vedci totiž tvrdia, že šťastné páry sú viac náchylné na naberanie neželaných kilečiek.

Kto by si neželal mať pri sebe partnera, s ktorým si môže objednať pizzu, pritúliť sa a v pokoji si vychutnávať spoločný večer pred telkou? Mať šťastné manželstvo je snom mnohých žien i mužov. Existuje však teória, ktorá tento zväzok nevykresľuje v úplne najlepšom svetle.

Nárast hmotnosti

Podľa štúdie, na ktorú sa odvoláva portál tiphero.com, priberú vydaté ženy v priebehu prvých piatich alebo šiestich rokov manželstva v priemere až 10,88 kilogramov. U mužov má byť naberanie hmotnosti ešte častejším javom. Štúdia hovorí, že v prípade pánov, ktorí vstúpili do zväzku manželského, sa preukázala dvojnásobná pravdepodobnosť navýšenia váhy o viac ako 11 kíl.

reklamatext1

Vedci sa zamerali aj na potenciálne dôvody tohto javu. Ukázalo sa, že zvýšené naberanie hmotnosti môže byť ovplyvnené menšou fyzickou aktivitou, stravovaním sa vonku, či, naopak, častejším objednávaním si jedál a pitia domov. Ďalším faktorom môže byť aj to, že ľudia, ktorí majú šťastné manželstvá, cítia oveľa menší tlak v súvislosti s ich zovňajškom. Nepotrebujú vyzerať po celý čas perfektne, čím sa ich starosť o kilá znižuje.

Ako z toho von?

Ak sa aspoň jeden z partnerov cíti pohodlne vo vlastnom tele, stáva sa, že aj ten druhý sa tejto situácii prispôsobí. Štúdia publikovaná v časopise New England Journal of Medicine ukázala, že ak jedna osoba vo vzťahu začne priberať, druhý partner má až  37 % šancu, že tiež nadobudne kilá navyše.

A ako z toho von? Jednoducho! Tak, ako sa partneri spoločne dostali k vysokým číslam na váhe, tak sa ich môžu aj zbaviť. Páry, ktoré sa navzájom podporujú v spoločnom zdravom životnom štýle, dokážu dosiahnuť veľké úspechy. Spoločné šťastie a radosť z manželstva tak môžu zúročiť aj vo svoj prospech.

Foto: TipHero

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Žena je v šoku po tom, čo podstúpila test DNA, aby zistila, že nie je biologickou matkou svojich detí

Pôrod alebo kopanec do gulí? Vedci zistili, čo v skutočnosti bolí viac. Budete prekvapení

Tehotná žena čakala trojičky

Chlapec sa stal obeťou šikanovania, skončil v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. Toto by si mal prečítať každý rodič

Novorodené bábätko dostáva manikúru od rodičov. Internet z týchto fotografií zúri