Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Najmenší chlapček na svete vážil po pôrode len 268 gramov. Ako vyzerá dnes?

subpage-img

Malý bojovník je už doma. Osud bábätka, ktoré prišlo na svet predčasne s neuveriteľne nízkou pôrodnou hmotnosťou, bol od začiatku neistý. Po dlhých mesiacoch sa podarilo nemožné. Šťastní rodičia si konečne mohli svojho drobčeka odniesť z nemocnice.

Boj o život chlapčeka z Japonska začal v čase, keď bol ešte v brušku. V 24. týždni tehotenstva si lekári všimli, že dieťa v maternici prestalo rásť, a tak sa rozhodli rýchlo konať. Bábätku okamžite pomohli na svet prostredníctvom núdzového cisárskeho rezu.

V rukách osudu

Dieťatko, ktoré sa narodilo vlani v auguste v Tokiu, bolo také maličké, že sa zmestilo do jedinej dlane svojich rodičov. Jeho hmotnosť dosahovala iba 268 gramov a nikto si netrúfal odhadnúť, či prežije. Ošetrujúci lekár Dr. Takeshi Arimitsu povedal pre CNN, že keď sa dieťa narodilo, potrebovalo ventilátor na podporu dýchania a pupočný katéter na infúznu terapiu.

Svojou extrémne nízkou hmotnosťou sa chlapček stal najmenším novorodeniatkom na svete, ktoré prežilo. Podľa CNN pokoril aj rekord nemeckého dieťaťa, vážiaceho po narodení 274 gramov.

Hoci rodičov vytrápili nekončiaci strach o ich bábätko, napokon boli ich prosby vypočuté. Po piatich mesiacoch odkázanosti na hadičky a mnohých bezsenných nociach nastal konečne deň D.

Malý bojovník bol prepustený z nemocnice. Podľa dailytelegraph.com.au si zdravé a normálne kŕmené bábätko mohli rodičia odniesť domov s hmotnosťou 3,24 kilogramov.

Foto: Keio University Hospital, CNN, dailytelegraph.com.au

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Krása, ktorá priťahuje pohľady: Títo ľudia sú ako vystrihnutí z rozprávky

Walt Disney a jeho rozprávkový svet: Výrazy týchto postavičiek dokonale vystihujú, aké je to byť tehotná

Video: Opica si privlastnila ľudské batoľa, aby sa s kým mala hrať. Vrátiť ho odmieta

Ako vajce vajcu: Títo ľudia nepotrebujú na dokázanie príbuzenstva DNA dôkaz, postačí im fotka

10 druhov ovocia, ktoré rozžiaria vašu pleť a zabránia jej starnutiu