Portál pre mamičky a ich detičky
- diana.hoppejova

Najťažšie situácie v živote pracujúcich matiek

subpage-img

Jasličky

Viete, že vás čaká namáhavé ráno. Musíte svojho drobčeka odviesť do jaslí a nechať ho tam, hoci plače a prosí vás aby ste ho vzali so sebou. Musíte však utekať do práce a tak ho necháte pani vychovávateľkám a s malou jazvou na duši si sadáte do auta.

Chýbajú vám „prvé“ momenty

Kým sedíte v kancelárii a odrátavate čas do konca, myslíte na to, ako ste odrezaná od tých kľúčových momentov ako prvé slovo, prvý krôčik, prvý zúbok či prvý tanček.

Diana Smirnova/ flickr.com

Pečenie

Ako pracujúca žena skoro  nemáte čas navariť deťom ani len večeru, nie to ešte ich obľúbené koláčiky. Kúpite im ich v domácej pekárničke a v snahe predstierať, že je to váš výtvor, vyhodíte nenápadne obaly a celá šťastná utekáte za deťmi do škôlky. Všetko ide skvelo, až kým na chodbe nestretnete ďalšiu pracujúcu mamičku s rovnakými koláčikmi.

haley.s/ flickr.com

Prázdniny

Najkritickejším obdobím je čas od začiatku prázdnin až po začiatok letného tábora. Nájsť v tomto čase niekoho, kto sa o vaše deti postará je niekedy naozaj náročné.

Večera v znamení objednania pizze

Po náročnom dni v práci máte plnú hlavu starostí a akoby šibnutím čarovného prútika prichádza ďalšia úloha: večera pre deti. Niekedy sa to naozaj nedá a jedinou možnosťou je nezdravá a k obezite vedúca pizza.

san-sanphotography/ flickr.com

Výčitky od detí

Tisnú sa vám do očí slzy, keď vám vaše dieťa vyčíta, že jediné ostalo zabudnuté v škôlke, či jediné nemalo mamičku na prvom futbalovom zápase. Všetko kvôli vašej práci. Po tom, čo sa obvinenia utíšia vy beriete 20€ a darujete ich vašej ratolesti ako revanš po spackanom dni. Následne si však uvedomíte, že iba zlé matky siahajú po uplácaní vlastných detí.

EgoUnderLock/ flickr.com

Choroba vášho maličkého

Zostať doma pri vašej ratolesti, ktorá trpí vysokou horúčkou ale prísť o jedinečnú šancu o kariérny postup? Alebo naopak? Akokoľvek sa rozhodnete, vždy to bude bolieť. Cítite sa ako medzi dvoma mlynmi ktoré nejdú zastaviť.

Lindy Pfaff/ flickr.com

titulná foto: Marc Balay/ flickr.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nemajú toho veľa, zato však majú jeden druhého. Takto vyzerá skutočná láska

Na internete sa zrodila hviezda: Tínedžerka s Downovým syndrómom dobýja svet modelingu

Plán dňa pre pracovne vyťažené mamičky - triky ktoré naštartujú váš život

Tipy na voľný čas (nielen) pre tehuľky: Filmy plné lásky, bábätiek a nastávajúcich mamičiek

Dojímavý moment u lekára: Neznámy muž sa stal pre zúfalú mamičku hrdinom