Portál pre mamičky a ich detičky
- diana.hoppejova

Najťažšie situácie v živote pracujúcich matiek

subpage-img

Jasličky

Viete, že vás čaká namáhavé ráno. Musíte svojho drobčeka odviesť do jaslí a nechať ho tam, hoci plače a prosí vás aby ste ho vzali so sebou. Musíte však utekať do práce a tak ho necháte pani vychovávateľkám a s malou jazvou na duši si sadáte do auta.

Chýbajú vám „prvé“ momenty

Kým sedíte v kancelárii a odrátavate čas do konca, myslíte na to, ako ste odrezaná od tých kľúčových momentov ako prvé slovo, prvý krôčik, prvý zúbok či prvý tanček.

Diana Smirnova/ flickr.com

Pečenie

Ako pracujúca žena skoro  nemáte čas navariť deťom ani len večeru, nie to ešte ich obľúbené koláčiky. Kúpite im ich v domácej pekárničke a v snahe predstierať, že je to váš výtvor, vyhodíte nenápadne obaly a celá šťastná utekáte za deťmi do škôlky. Všetko ide skvelo, až kým na chodbe nestretnete ďalšiu pracujúcu mamičku s rovnakými koláčikmi.

haley.s/ flickr.com

Prázdniny

Najkritickejším obdobím je čas od začiatku prázdnin až po začiatok letného tábora. Nájsť v tomto čase niekoho, kto sa o vaše deti postará je niekedy naozaj náročné.

Večera v znamení objednania pizze

Po náročnom dni v práci máte plnú hlavu starostí a akoby šibnutím čarovného prútika prichádza ďalšia úloha: večera pre deti. Niekedy sa to naozaj nedá a jedinou možnosťou je nezdravá a k obezite vedúca pizza.

san-sanphotography/ flickr.com

Výčitky od detí

Tisnú sa vám do očí slzy, keď vám vaše dieťa vyčíta, že jediné ostalo zabudnuté v škôlke, či jediné nemalo mamičku na prvom futbalovom zápase. Všetko kvôli vašej práci. Po tom, čo sa obvinenia utíšia vy beriete 20€ a darujete ich vašej ratolesti ako revanš po spackanom dni. Následne si však uvedomíte, že iba zlé matky siahajú po uplácaní vlastných detí.

EgoUnderLock/ flickr.com

Choroba vášho maličkého

Zostať doma pri vašej ratolesti, ktorá trpí vysokou horúčkou ale prísť o jedinečnú šancu o kariérny postup? Alebo naopak? Akokoľvek sa rozhodnete, vždy to bude bolieť. Cítite sa ako medzi dvoma mlynmi ktoré nejdú zastaviť.

Lindy Pfaff/ flickr.com

titulná foto: Marc Balay/ flickr.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ako zareagovali ľudia, keď uvideli v zime sedieť na lavičke chlapca bez bundy, skrehnutého, uzimeného?

Starenka (86) v top kondícii: Raňajšími prechádzkami okolo obývačky zhodila 54 kíl

Autistického chlapčeka chytil na palube lietadla stav úzkosti. Záchrana prišla od cudzej ženy

Nechcete míňať peniaze na kaderníčku? Nemáte čas sa ísť ostrihať? Urobte to doma sama, jednoducho a rýchlo

Bláznivý hit týchto Vianoc: Nemáte priestor na stromček? Ozdobte bradu svojho partnera