Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najväčšou chybou rodičov, je dať deťom všetko! Toto je dôvod, prečo to nerobiť

reklama:
Najväčšou chybou rodičov, je dať deťom všetko! Toto je dôvod, prečo to nerobiť

Dani Johnsonová vyrastala v chudobnej americkej rodine. V sedemnástich porodila, v 21-ke sa ocitla na ulici, vo dvadsiatich troch zarobila svoj prvý milión. Dnes je úspešnou podnikateľkou, matkou piatich detí a babičkou niekoľkých vnukov. Na svojich seminároch rozpráva o zásadách, ktoré uplatňovala a uplatňuje pri výchove detí.

Bohatí ľudia presne vedia, aký cieľ musia ich deti mať. Vychovávajú budúcich absolventov vysokých škôl, budúcich špičkových manažérov, lekárov alebo prezidentov. Priemerný človek však svoje deti vychováva s myšlienkou "Snáď budú mať šťastie …" To je ale zle.

Bez televízie i mobilu

Kto je najlepším priateľom "normálneho" dieťaťa? Zrejme televízor, počítač a mobil. Deti Dani Johnsonovej dostali prvý mobil v šestnástich rokoch, ich prvým počítačom bol starý počítač po otcovi a televíziu doma nemajú vôbec.

"Moje deti si mobilný telefón nemôžu dovoliť, pretože zatiaľ nič nezarábajú. Mobil človeka nenaučí si naplánovať čas. Televízia predvádza nesprávne modely života. Čomu môže naučiť kreslený seriál o žltej morskej hube SpongeBob? "

Učte deti milovať prácu

Blíži sa víkend a čo doma počúvajú deti? Zaplať pánboh, už je piatok, konečne si od tej práce odpočiniem. "Šéf je darebák" podobné postoje, pozorované od detstva, učí človeka tomu, že práca je niečo zlé, ťažkého a nepríjemného. Deti takto trénované samozrejme nebudú horieť ochotou k práci alebo vytvoreniu vlastného podniku .

V rodine tejto ženy deti už od dvoch rokov vykonávajú jednoduché domáce práce. V jedenástich je ich pomoc už významná.

"V živote nie je nič zadarmo ", vyhlasuje Johnsonová. Rodina nemá žiadneho kuchára, gazdinú alebo pestúnku – so všetkými prácami si jej členovia poradia sami.

Je dôležité, aby dieťa dokázalo robiť aj prácu, ktorá sa mu nepozdáva alebo ho stojí námahu. Upevňuje sa tým charakter a posilňuje vôle. Keby robilo iba to, čo sa mu páči, žiadny úžitok by mu to neprinieslo.

Nie ste bankomatom svojho dieťaťa

"Dávam deťom 50 dolárov na topánky a kupujem štyri páry džínsov. Žiadnu prepychovú obuv si za tie peniaze nezaobstarajú, ale ak by ju chceli, musia si buď zarobiť, alebo počkať na výpredaj ", hovorí Johnsonová a dodáva, že dieťa musí mať všetko potrebné, ale nejaké zvláštne želanie a fantázie si musí zabezpečiť samo.

"To najhoršie, čo môžu rodičia urobiť, je zarábať peniaze, aby svojim deťom poskytli to, čoho sa im samým v detstve nedostávalo. Až deti vyrastú, ocitnú sa náhle vo svete, kde nebudú môcť žiť tak, ako boli doteraz zvyknuté ", konštatuje Dani Johnsonová.

Utrácať, alebo hromadiť?

Pokiaľ ide o míňanie peňazí, existujú len dve možnosti: nakupovať zbytočnosti, alebo deti naučiť tomu, že peniaze sa dajú zarábať, hromadiť a investovať. "Ako motivovať dieťa k tomu, aby nemíňali peniaze za zbytočnosti? U nás doma máme pravidlo: ušetri si desať eur a ja ti dám ďalších desať. Keď si našetríš veľa, môžeš si dovoliť kúpiť veci, ktoré ti pomáhajú rásť a rozvíjať sa, hudobný nástroj alebo poznávaciu cestu ", vysvetľuje Johnsonová. "Hlavne nekupujte automaticky to, čo majú iní! Väčšinou sú to nepotrebné hlúposti, ktoré vám budú len zaberať miesto. "

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. apríla 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.