Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - Detská plastová gitara "Xin Anda", HK - 952, Electronic try me 10 Sounds

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Rakúskom a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok: Detská plastová gitara „Xin Anda“,  HK – 952, Electronic try me 10 Sounds

Krajina pôvodu: Čína

Popis výrobku: Detská plastová gitara na baterky s popruhom na zavesenie cez rameno. Na gitare sú pestrofarebné plastové tlačidlá rôznych tvarov – farmára, hlavičiek zvieratiek, nôt, hviezdičiek a oválne tlačidlá na hmatníku, ktoré po stlačení vydávajú zvuky. Hračka je balená v zelenej kartónovej škatuli s vyobrazením dieťaťa, gitary a údajmi: Xin Anda, Electronic try me 10 Sounds, HK – 952.

Druh nebezpečnosti: riziko zaškrtenia a poškodenia sluchu

Príčiny nebezpečnosti: Súčasťou gitary je popruh na zavesenie cez rameno. Ak vezmeme do úvahy bežné a predvídateľné správanie detí, nemôžeme vylúčiť, že si budú schopné popruh obtočiť okolo krku, čo môže viesť k zaškrteniu. Taktiež nemôžeme vylúčiť, že dieťa si bude prikladať gitaru tesne k uchu, čo predstavuje riziko poškodeniu sluchu.

Opatrenia na ochranu trhu: Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenie, na základe ktorého stiahla hračku z predaja, bude informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a možnosti jeho vrátenia.

Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Stiahnutie z trhu hračiek Fisher-Price® pre dojčatá s nafukovacími loptami

Luk so strelami s prísavkami, MDE 57478 - MOST NEW CATENA

TRIFED sirup 100 ml

Emotívne video slúži na zamyslenie a ako varovanie: nikdy nenechávajte svoje dieťa samé v horúcom aute! Zdieľajte

Stiahnutie z trhu TRI - REGOL tbl. obd 3x21