Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - detské hodinky Kik children´s wrist watch - Kik Disney Pixar

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Nemeckom, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok: Detské hodinky „kik – children's wrist watch“ „Kik – Disney – Pixar“

Typ/model: Season: 209 WGR: 918 Order No. 2743900, EAN kód: 27439009181000000599

Krajina pôvodu: Čína

Popis výrobku:

  1. Dievčenské hodinky ružovej farby s remienkom, na ktorom sú vyobrazené obrysy princezien a obrázkami dvoch princezien na ciferníku. Na zadnej strane sú nápisy: Stainless steel back, Disney a kódy. 
  2. Hodinky s červeným remienkom s bielym nápisom I AM SPEED a obrázkom červeného auta na ciferníku. Na zadnej strane sú údaje: Stainless steel back, Disney/Pixar a kódy. 

Druh nebezpečnosti: chemické riziko

Príčiny nebezpečnosti: Na základe vykonaných testov bezpečnosti bol v predmetnom nebezpečnom výrobku zistený nadlimitný obsah uvoľneného niklu, čo môže viesť k alergickým reakciám a poškodeniu zdravia spotrebiteľa.

Opatrenia na ochranu trhu: Predmetný nebezpečný výrobok bol distribuovaný len v rámci kontrolovanej obchodnej siete. Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých bol nebezpečný výrobok stiahnutý od spotrebiteľov.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nebezpečný výrobok - Sada hrkálok - BABY RATTLES

Prenosná lampa v tvare korytnačky TORT

Nebezpečný výrobok - Nočné svietidlo do sieťových zásuviek RUM LUX, s. r. o., DY-XYD4B 01

Stiahnutie z trhu hračiek Fisher-Price® pre dojčatá s nafukovacími loptami

Informácia o prítomnosti úlomkov skla v dojčenskom nápoji Hamánek® s príchuťou čučoriedok a brusníc, od ukončeného 4. mesiaca