Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - detský kočík BeBetto Joker, typ/model: Joker

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Českou republikou, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok: Detský kočík BeBetto Joker, typ/model: Joker

Krajina pôvodu: Poľsko

Popis výrobku:

Detský kombinovaný kočík – hlboký a športový. Rám je vyrobený z kovových trubiek spojený nitmi a plastovými spojmi, vanička a strecha je k rámu pripevnená nitmi. Kolieska sú plastové s pneumatikami, v spodnej časti je praktický košík na odkladanie nákupov a pružinový mechanizmus. Brzda je nožná, rukoväť výškovo nastaviteľná. Sedadlo má nastaviteľné operadlo, 4-stupňovú reguláciu polohy opierky, 5-stupňové bezpečnostné pásy. Súčasťou výrobku je aj taštička na maličkosti, nepremokavá pláštenka a ochranná sieťka proti hmyzu.

Druh nebezpečnosti: riziko vonkajších poranení

Príčiny nebezpečnosti:

Kočík je vyhotovený tak, že má medzery, do ktorých sa vojdú prsty dieťaťa, čím hrozí uviaznutie prstov dieťaťa v prístupných medzerách a vzniká riziko zlomenín a pomliaždenín. Výrobok predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia dieťaťa.

Opatrenia na ochranu trhu:

Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých zamedzí dodávku a predaj nebezpečného výrobku, bude informovať odberateľov a spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a možnosti jeho vrátenia späť.

Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nebezpečný výrobok - Nočné svietidlo do sieťových zásuviek DISNEY PLUG-IN NIGHT LIGHT, PLUG. REF. No. 6732/EU, No. 6732

Nebezpečný výrobok - nočné svietidlo do sieťových zásuviek Ante

Detský kočík Fukang

Oznámenie k spoplatnenej stránke knihovna.sk

Prenosná lampa v tvare slimáka SNL