Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - nočné svietidlo do sieťových zásuviek Ante

subpage-img

Na základe overenia výrobku vykonanými skúškami, SOI oznamuje, že na trhu SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia a je výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovný výrobok: Nočné svietidlo do sieťových zásuviek Ante

Pôvod: Čína

Popis: Nočné svietidlo je vyrobené z bieleho plastu v tvare srdiečka, na ktorom je pripevnený priehľadný plastový bezfarebný motýľ, na ktorom sa nachádza pripevnený menší nepriehľadný motýľ bielej farby, inštaluje sa priamym zasunutím do zásuvky.

Identifikácia výrobku: na výrobku je AC220/240V//50/60Hz, označenie CE, MADE IN CHINA, na obale nápis Ante, čiarový kód s číslami 5999048418425.

Druh nebezpečnosti: Potenciálne nebezpečenstvo elektrického šoku.

Príčiny nebezpečnosti: Materiál, z ktorého je svietidlo vyrobené, nie je odolný voči teplu, riziko deformácie materiálu a následne riziko prístupu k živým častiam svietidla. Svietidlo má kryt pripomínajúci detský motív, ktorý môže byť pre deti atraktívny, možnosť úrazu elektrickým prúdom, v prípade manipulácie dieťaťa so svietidlom, ktoré hrozí z napájacej zásuvky.

Opatrenia na ochranu trhu: Na podnet SOI kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia v tom zmysle, že nebude predávať uvedené výrobky. Súčasne jej bol uložený záväzný pokyn oznámiť nebezpečnosť výrobkov spotrebiteľom a stiahnuť ich z obehu. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku právo na vrátenie kúpnej ceny.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nebezpečný výrobok - Sada plastových hrkálok Baby Love Play Set

Otázky a odpovede ohľadne stiahnutia TRI-REGOLu z trhu

Dôležité upozornenie - oznámenie spoločnosti IKEA

Detské pletené papučky v tvare včielky "okay baby" "KIK"

Policajná sada - POWER POLICE WINS