Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - Plyšová kačička s prísavkou, A 418

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným.Ide o nasledovnú hračku: Plyšová kačička s prísavkou, A 418

Pôvod: Made in China (uvedené na všitej visačke)

Popis: Plyšová hračka žltej farby znázorňujúca kačičku s výraznými očami, zobák a nohy sú z oranžového textilného materiálu. Na vrchnej časti hlavy sa nachádza prísavka pripevnená na šnúrke. Na kačičke je našitá etiketa s označením CE a pripevnená papierová etiketa s údajom Hračka a označením A 418. Hračka bola ponúkaná na predaj bez obalu.

Druh nebezpečnosti: Riziko zadusenia

Príčiny nebezpečnosti: Pri skúške ťahom sa z hračky oddelilo oko, ktoré predstavuje malú časť. Pri bežnom používaní tejto hračky deťmi nie je možné vylúčiť riziko zadusenia pri prehltnutí resp. vdýchnutí tejto malej časti. Prísavka pripevnená šnúrkou na hlave kačičky úplne prešla cez skúšobnú šablónu, čím môže dôjsť k zablokovaniu priechodu vzduchu v ústach dieťaťa po vložení prísavky do úst.

Opatrenia na ochranu trhu: Predávajúci, ktorý je zároveň aj distribútorom uvedeného druhu hračky na trhu SR, prehlásil, že uvedené výrobky predával spotrebiteľom len vo svojej prevádzke a nedistribuoval ich ďalším odberateľom. Následne mu boli uložené záväzné pokyny informovať spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a o možnosti jeho vrátenia späť.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali dávať deťom na hranie. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nebezpečný výrobok - Detské penové puzzle 72 ks "Möbelix"

Nebezpečný výrobok - Nočné svietidlo do sieťových zásuviek NIGHT LIGHT EP 1300

Detské pletené papučky v tvare včielky "okay baby" "KIK"

Nebezpečný výrobok - Sada hrkálok HANDBELL TOYS, NO.74

Detský kočík Fukang