Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - sviečka v tvare hrozna tmavofialovej farby

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR boli v ponuke pre spotrebiteľa výrobky - sviečky, ktoré aj napriek tomu, že nie sú potravinami, majú formu, vôňu, farbu, vzhľad, obal, označenie, objem alebo rozmery, ktoré môžu spôsobiť, že spotrebitelia, najmä deti, si ich zamenia s potravinami, v dôsledku čoho ich môžu vkladať do svojich úst, cmúľať alebo prehltnúť, čo by mohlo byť nebezpečné a zapríčiniť napríklad dusenie, otravu alebo perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva.

Išlo o nasledovný druh sviečok, ktorý spĺňa definíciu pojmu „nebezpečná napodobenina“ a preto je výrobkom nebezpečným: Sviečka - hrozno tmavofialovej farby

Artiklové číslo: 10469

EAN kód: 5906729633794

Pôvod: Neuvedený

Popis výrobku: Ide o sviečku v tvare hrozna tmavofialovej farby s dĺžkou cca 15 cm a šírkou cca 7,5 cm. Bobule hrozna majú rozmer cca 1,5x1 cm, pričom môže ľahko dôjsť k ich oddeleniu.

Opatrenia na ochranu trhu: Kontrolovaný subjekt prijal dobrovoľné opatrenie, na základe ktorého nebude uvedený výrobok uvádzať na trh, ani ďalej predávať.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si uvedené výrobky zakúpili, aby ich vo vlastnom záujme prestali používať a najmä odstránili z dosahu detí. Spotrebiteľ má právo vrátiť ich späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Prenosná lampa v tvare slimáka SNL

Emotívne video slúži na zamyslenie a ako varovanie: nikdy nenechávajte svoje dieťa samé v horúcom aute! Zdieľajte

Stiahnutie z trhu TRI - REGOL tbl. obd 3x21

Význam očkovania proti chrípke - chrípková sezóna 2010-2011

TRIFED EXPECTORANT sirup 100 ml