Portál pre mamičky a ich detičky
-

Neviete nájsť lásku svojho života? Prečítajte si, čo všetko môže stáť v ceste k vášmu šťastiu

subpage-img

Byť osamelý nie je ľahký údel. Veľké percento dospelej populácie má ťažkosti s hľadaním partnera, ďalšia časť si lásku nevie udržať.  Zistite, čo všetko môže byť v pozadí problémov s vytváraním harmonických vzťahov.

Idealizácia vzťahu

Kto by nesníval o dokonalom partnerovi? Hrdinov z knižných príbehov či rozprávkové princezné však v realite len sotva stretnete. A hoci na sociálnych sieťach môžu na nás každú chvílľu vyskakovať úžasne šťastní zaľúbenci, treba si uvedomiť, že niečo také ako ideálne páry či dokonalé vzťahy neexistuje.

Sme iba ľudia a nejakú tú chybičku má každý z nás. Prehnané nároky na našu polovičku môžu byť preto nielen nemiestne, ale i odstrašujúce.

Nedostatočná úcta k sebe samému

Je možné skutočne milovať osobu, ktorá si vás neváži? Mnohí ľudia sa do podobných vzťahov dostanú, no takéto spojenie bude s najväčšou pravdepodobnosťou založené na pocitoch viny a nebude príliš trvácne.

Nenechajte nikoho, aby spochybňoval vašu dôležitosť. V opačnom prípade bude váš vzťah tak či onak odsúdený na zánik, alebo na večné nešťastie.

Nepochovaná minulosť

Dôvera by mala byť stavebným kameňom každého vzťahu a ak sa raz naruší, ťažko ju znova nadobudnúť. V prípade, že sa však rozhodnete partnerovi odpustiť hriechy minulosti, mali by ste si stáť za svojím rozhodnutím a nepripomínať mu prehrešky pri každej príležitosti.

Myslite na to, že každý z nás robí chyby a ak sú úprimne oľutované, možno stojí za to sa nad ne povzniesť. Koniec koncov, ruku na srdce - kto je bez viny? Často sme príliš prísni, keď posudzujeme iných ľudí a nie sme dostatočne prísni pri hodnotení nás samotných.

Manipulácia

Nikto nemá rád, keď sa s nim manipuluje, alebo, keď sa ho niekto snaží meniť. Dvojnásobne to platí v partnerskom živote. Ak sa vám nepáči správanie vašej polovičky a hoci o tom vie, nechce nič meniť, mali by ste si vybrať: zostať spolu a prijať to, alebo odísť. Zmena osoby, ktorá sa meniť nechce, je totiž nemožná.

reklamatext1

Nepripravenosť na vzťah

Zlomené srdce, prekonaný rozvod, strata milovanej osoby... Niekedy sa stane, že sa vrhneme do nového vzťahu napriek tomu, že ešte v sebe nemáme uzatvorené rany z minulosti. Občas stačí dať veciam trošku viac času, byť chvíľu sám pred tým, ako začnete odznovu.

Egoizmus

Ak človek myslí len na seba a svoje vlastné potreby, môže to skutočne zabiť lásku. A to aj v prípade, že si táto osoba myslí, že robí niečo pre dobro druhého. Sebeckí ľudia bývajú častou príčinou toho, že ich partner zo vzťahu uteká.

Egoistické osoby by mali pochopiť, že sa svet netočí len okolo nich. Ak chcú úspešný vzťah, musia myslieť aj na to, ako urobiť šťastným toho, koho milujú.

Foto: pixabay.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Máta vás zápcha? Stavte na prírodné prostriedky v boji proti nej

Vyrobte si domáci repelent proti komárom, ktorý účinkuje spoľahlivo!

Úrazy detí v domácnosti

Triky, vďaka ktorým bude vaša domácnosť vyzerať ako po zásahu profíka

Ako v pivnici získať čo najviac miesta?