Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nikdy nerobte tieto veci, ak máte problémy so štítnou žľazou

subpage-img

Veľa ľudí po celom svete trpí problémami so štítnou žľazou, preto vám v tomto článku predstavíme niekoľko tipov, ktoré by ste mali dodržiavať, pokiaľ ide o tento druh zdravotného stavu.

Neužívať lieky pravidelne

Uistite sa, že užívate svoje lieky každý deň podľa odporúčania lekára. Ďalšou dôležitou vecou je užívať lieky najmenej 30 minút pred jedlom na lačný žalúdok. Nikdy neužívajte lieky šálkou čaju, kávy alebo čohokoľvek iného než vody.

Jesť surovú zeleninu

Ľudia, ktorí trpia štítnou žľazou, sa musia vyhýbať surovej zelenine, ako je špenát, karfiol, brokolica a kapusta, pretože obsahujú zlúčeniny známe ako glukozinoláty, ktoré môžu prerušiť syntézu štítnej žľazy.

Nenechajte sa ovládať stresom

Je dobre známou skutočnosťou, že stres je hlavnou príčinou všetkých ochorení, preto by ste sa stresu mali za každú cenu rozhodne vyhnúť. Aj malý stres môže viesť k depresii alebo iným typom ochorenia. Stres môžete znížiť jogou, meditáciou a zmenami životného štýlu.

Porovnanie všetkých ďalších príznakov so štítnou žľazou

Nikdy neporovnávajte určité príznaky, ako je chudnutie, bolesť so štítnou žľazou. Nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom a zistiť, či netrpíte niečím iným ako štítnou žľazou.

Nezanedbávajte návštevy lekára

Ak máte problémy so štítnou žľazou, mali by ste urobiť krvné testy minimálne každých 6 mesiacov. Lekári však vždy odporúčajú vykonávať krvné testy každé 3 alebo 4 mesiace.

Fajčenie

Nikdy sa nepokúšajte fajčiť ani jednu cigaretu, ak máte problémy so štítnou žľazou, pretože fajčenie môže zhoršiť jej stav, čo môže viesť k závažnejším ochoreniam, vrátane rakoviny.

Konzumácia veľkého množstva sóje

Ľudia trpiaci štítnou žľazou by sa mali pred užitím sójových výrobkov najprv poradiť so svojím lekárom, pretože môžu mať vplyv na štítnu žľazu.

Užívanie akýchkoľvek liekov bez konzultácie s lekárom

Bez ohľadu na to, aký druh ochorenia alebo poruchy majú ľudia, mali by sa vždy poradiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ako začnú užívať nejaké lieky.

Teraz, keď poznáte všetky tieto triky, dodržujte ich, aby ste zostali zdraví.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Zbláznené hormóny, alebo prečo aj muži v tehotenstve priberajú?

Žena otehotnela. Počet detí, ktoré čakala, jej vyrazili dych.

Malá princezná narobila rodičom vrásky: V škole sa pochválila, že ocko doma pestuje marihuanu

Tomuto sa hovorí bezhraničná láska. Foto ako dôkaz, že medzi psom a človekom je nepretrhnuteľné puto

Pôrod, ktorý sa stal senzáciou: Supermama priviedla prirodzenou cestou na svet sedmorčatá