Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Nová reklamná kampaň s jasným odkazom: Ženské telo je po pôrode krásne aj bez retuše

subpage-img

Jazvy, za ktoré sa netreba hanbiť! Londýnske metro i sociálne siete zaplavili reklamné pútače zobrazujúce telá žien poznačené pôrodom dieťatka. Cieľom je dodať mamičkám pocit hrdosti a istotu, že sú krásne aj napriek malým nedokonalostiam.

Mať dieťa dokáže zásadne zmeniť ženské telo. Ovisnuté bruško, deformované prsia, strie či jazvy,… to sú len niektoré z neželaných spomienok na pôrod. Mnohé čerstvé mamičky sa iba ťažko vyrovnávajú so stratou svojich pôvodných línií a často sú frustrované tým, že sa porovnávajú s nerealistickými vyobrazeniami žien, ktoré im servírujú médiá.

Reálne matky

Nová reklamná kampaň v priestoroch londýnskeho metra zobrazuje reálne fotky žien po pôrode. Desať obrázkov krásnych, rozmanitých a skutočných matiek, ktoré držia v náručí svoje bábätká, boli vytvorené bez použitia digitálneho retušovania.

Iniciátorom kampane je spoločnosť Mothercare, britský predajca detskej výbavičky a pomôcok pre mamičky číslo jedna. “Sme veľmi potešení, že sme spustili našu novú kampaň, ktorá oslavuje krásu tela po pôrode a predstavuje časť materstva, ktorá je zriedka znázornená v médiách,” uvádza sa vo vyhlásení uverejnenom na webovej stránke spoločnosti.

reklamatet1

Za jednotlivými snímkami stojí fotografka Sophie Mayanneová. “Cieľom je, aby sa mamičky všetkých tvarov a veľkostí boli schopné identifikovať s týmito zábermi, a aby sa vďaka nim cítili istejšie aj so svojimi nedokonalosťami,” povedala autorka obrázkov. Myšlienkou projektu je, že všetky mamičky sú krásne - koniec koncov, ich telo vykonalo zázrak.

Foto: Mothercare

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Žena zaplatila hotelové izby bezdomovcom, aby ich uchránila pred krutými mrazmi

Dych berúca intimita, láska a neskrotná vášeň. To všetko môžete vidieť v nádherných ilustráciách umelca Zipcyho

Zostaňte zdraví vďaka odtiahnutým záclonám. Denné svetlo vám pomôže znížiť počet baktérií na polovicu

3 letné snacky za pár minút! Také jednoduché a chutné to ešte nebolo

Chlapček, ktorý sa narodil bez rúčky, našiel kamarátku s podobným osudom. Jeho úprimná reakcia vás dojme