Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Nová reklamná kampaň s jasným odkazom: Ženské telo je po pôrode krásne aj bez retuše

subpage-img

Jazvy, za ktoré sa netreba hanbiť! Londýnske metro i sociálne siete zaplavili reklamné pútače zobrazujúce telá žien poznačené pôrodom dieťatka. Cieľom je dodať mamičkám pocit hrdosti a istotu, že sú krásne aj napriek malým nedokonalostiam.

Mať dieťa dokáže zásadne zmeniť ženské telo. Ovisnuté bruško, deformované prsia, strie či jazvy,… to sú len niektoré z neželaných spomienok na pôrod. Mnohé čerstvé mamičky sa iba ťažko vyrovnávajú so stratou svojich pôvodných línií a často sú frustrované tým, že sa porovnávajú s nerealistickými vyobrazeniami žien, ktoré im servírujú médiá.

Reálne matky

Nová reklamná kampaň v priestoroch londýnskeho metra zobrazuje reálne fotky žien po pôrode. Desať obrázkov krásnych, rozmanitých a skutočných matiek, ktoré držia v náručí svoje bábätká, boli vytvorené bez použitia digitálneho retušovania.

Iniciátorom kampane je spoločnosť Mothercare, britský predajca detskej výbavičky a pomôcok pre mamičky číslo jedna. “Sme veľmi potešení, že sme spustili našu novú kampaň, ktorá oslavuje krásu tela po pôrode a predstavuje časť materstva, ktorá je zriedka znázornená v médiách,” uvádza sa vo vyhlásení uverejnenom na webovej stránke spoločnosti.

reklamatet1

Za jednotlivými snímkami stojí fotografka Sophie Mayanneová. “Cieľom je, aby sa mamičky všetkých tvarov a veľkostí boli schopné identifikovať s týmito zábermi, a aby sa vďaka nim cítili istejšie aj so svojimi nedokonalosťami,” povedala autorka obrázkov. Myšlienkou projektu je, že všetky mamičky sú krásne - koniec koncov, ich telo vykonalo zázrak.

Foto: Mothercare

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nemajú toho veľa, zato však majú jeden druhého. Takto vyzerá skutočná láska

Ženy odhalili svoje telá po pôrode, aby ukázali ich jedinečnú krásu a silu

Nový bláznivý módny trend z Ruska: Nechty vám vyzdobia prameňmi vlasov

Vnímanie krásy sa v posledných rokoch výrazne zmenilo. Nedokonalosti majú v modernom svete módy zelenú

Nevinná zábavka, alebo týranie zvierat? Jazda bábätka na korytnačke vyvolala vlnu kritiky